Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Kremy z kwasem hialuronowym pod oczy: czy warto po nie sięgać?
Kobieta smarująca się kremem do twarzy

Kremy z kwasem hialuronowym pod oczy: czy warto po nie sięgać?

Kwas hialuronowy to substancja, która ma zapewnić odpowiednie nawilżenie, sprężystość i gęstość skóry. Jest dedykowany suchej i dojrzałej skórze. Nic więc dziwnego, że po kosmetyki z kwasem hialuronowym sięgamy coraz częściej mamieni niesamowitymi efektami. Czy jednak warto używać kremów z kwasem hialuronowym pod oczy? Jaki efekt może dać taki kosmetyk i wreszcie, jak go stosować dla najlepszych rezultatów? Odpowiedzi na pytanie znajdziesz poniżej, sprawdź!

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w ludzkim ciele, szczególnie w skórze. Jego rolą jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, jędrności oraz elastyczności. Jednak z wiekiem jego produkcja w organizmie maleje, co prowadzi do zmiany struktury skóry. Wówczas na skórze pojawiają się zmarszczki, a ona sama staje się mniej elastyczna, poszarzała i sucha. Dlatego tak ważne jest, by sięgnąć po wsparcie w postaci kosmetyków z kwasem hialuronowym, który odbuduje strukturę skóry i przywróci jej młodzieńczy wygląd.

Jakie zalety ma stosowanie kremów z kwasem hialuronowym?

Z pewnością kwas hialuronowy stosowany w kosmetykach ma przede wszystkim utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Stosowany w różnym stężeniu będzie wywoływał różne efekty. Przykładowo niskocząsteczkowy kwas hialuronowy świetnie penetruje warstwę rogową naskórka, dzięki czemu szybko zwiększa poziom nawilżenia skóry w jej głębokich warstwach. Poprawia elastyczność i sprężystość, a także przyczynia się do szybszej regeneracji skóry.

Z kolei średniocząstęczkowa postać kwasu hialuronowego działa bardziej powierzchniowo, nawilżając i wygładzając skórę. Ostatni rodzaj, wielkocząsteczkowy, ma za zadanie tworzyć na skórze film zabezpieczający skórę przed utratą wody. Dzięki temu poprawia on gładkość i elastyczność skóry, a także chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak działa kwas hialuronowy w kremach pod oczy?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo wymagająca. Jest zdecydowanie bardziej cienka, delikatna i mniej elastyczna niż np. ta na policzkach. Dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kremy z kwasem hialuronowym pod oczy pomagają utrzymać skórę wokół oczu nawilżoną i gładką. Mają za zadanie zredukować widoczne drobne zmarszczki i linie mimiczne, poprawiając elastyczność i jędrność skóry.

Poza tym kwas hialuronowy ma właściwości przeciwzapalne, co może pomóc w zmniejszeniu opuchlizny i obrzęku wokół oczu, szczególnie po nieprzespanej nocy lub długim dniu. Z kolei dodawany do kosmetyków ochronnych zadziała jak bariera ochronna przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia, pomagając w utrzymaniu zdrowej i promiennej skóry wokół oczu.

Jak stosować kremy pod oczy z kwasem hialuronowym?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale jednoznaczna. Krem z kwasem hialuronowym pod oczy to kosmetyk, który warto przetestować najpierw na małej powierzchni skóry. Mimo iż sam kwas uważany jest za bezpieczną substancję, pozostałe składniki zawarte w kosmetyku mogą uczulać. Dlatego przeprowadzenie testu jest niezwykle ważne. Ponadto musimy trzymać się kilku kluczowych wskazówek.

Po pierwsze przed nałożeniem kremu warto dokładnie oczyścić skórę z brudu, kurzu i resztek kosmetyków. Dopiero na czystą i suchą skórę możemy aplikować kosmetyk. Po drugie robimy to delikatnie, aby nie podrażnić delikatnej skóry wokół oczu. Możemy użyć opuszki palca i stemplującymi ruchami wklepać krem w skórę – bez nacisku i pocierania.

Po trzecie pamiętać musimy, że zbyt duża ilość kremu może prowadzić do przetłuszczania się skóry i zatkania porów. Aplikujmy go na skórę dwa razy dziennie. Stosowanie kremu rano pomoże nawilżyć skórę i chronić ją przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, podczas gdy wieczorna aplikacja pomoże zregenerować skórę i zapewni jej odpowiednie nawilżenie.

5/5 – (1 głosów)