Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Masz rzadkie włosy? Poznaj skuteczne sposoby na ich zagęszczenie
modelka która ma gęste kręcone włosy

Masz rzadkie włosy? Poznaj skuteczne sposoby na ich zagęszczenie

Włosy to naturalna ozdoba każdej kobiety. Która z nas nie marzy o lśniącej tafli włosów lub imponującej burzy loków na głowie? Niestety, nie każdej z nas jest to pisane. Wiele kobiet zmaga się z poważnymi problemami w tej kwestii, takimi jak łysienie plackowate. Nie bez znaczenia są także czynniki genetyczne. Rzadkie i słabe włosy można po prostu odziedziczyć. Warto jednak spełnić marzenia o bujnej czuprynie. Podpowiadamy, jak można zagęścić rzadkie kosmyki.

Peruki z włosów naturalnych – piękne włosy na co dzień i od święta

Wydaje się, że korzystanie z peruki to ostateczność. Powinnaś jednak rozważyć perukę z włosów naturalnych, jeżeli natura poskąpiła twoim kosmykom gęstości. Produkowane obecnie peruki dają bardzo naturalny efekt. Nikt nie zorientuje się, że spływające na twoje ramiona piękne pukle to peruka.

Jeżeli zależy ci na osiągnięciu takiego naturalnego efektu, to koniecznie wybierz peruki z włosów naturalnych. Taka peruka jest wprawdzie nieco droższa od syntetycznej, ale efekt jest zniewalający. Możesz zdecydować się na perukę z włosów słowiańskich. Takie włosy są bowiem najbardziej zbliżone strukturą i gęstością do naszych naturalnych włosów.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na perukę z mocnych i prostych włosów azjatyckich. Dostępne są także włosy indyjskie czy mongolskie (te można z powodzeniem rozjaśniać). Co istotne – peruki z włosów naturalnych można dowolnie stylizować. Możesz je traktować dokładnie tak samo jak twoje naturalne włosy.

Mikropigmentacja – optyczne zagęszczenie włosów

Ciekawym sposobem na zagęszczanie włosów jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy – SMP (Scalp Micropigmentation). Mikropigmentacja skóry głowy pozwala uzyskać efekt gęstszych włosów, ponieważ w skórę głowy wstrzykiwany jest pigment. Przypomina to po prostu krótko ścięte włosy i pozwala stworzyć naturalną linię włosów w pożądanym miejscu.

Czego można się spodziewać po zabiegu? Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem nieinwazyjnym, a więc jest w pełni bezpieczna. Tuż po zabiegu na skórze głowy może jednak wystąpić zaczerwienienie czy niewielki obrzęk. Rekonwalescencja nie jest jednak potrzebna. Warto też wiedzieć, że zabieg mikropigmentacji skóry głowy można wykonać u osób po przeszczepie włosów metodą FUT i FUE (swoją drogą – to także warta rozważenia metoda zagęszczenia włosów).

Chcesz mieć zdrowe i gęste włosy? Zacznij od wizyty u trychologa

Warto pamiętać, że czasami wdrożenie prawidłowych nawyków i odpowiedniej pielęgnacji może zdziałać cuda. Dlatego też przy jakichkolwiek problemach z włosami należy udać się na konsultację do trychologa. Jest to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem problemów z włosami i owłosioną skórą głowy.

Trycholog przeprowadzi badanie oraz zleci badania laboratoryjne. Za przerzedzenie włosów bardzo często odpowiadają rozchwiane hormony lub przewlekły stres. W gabinecie można się poddać zabiegom, a trycholog zaleci odpowiednią pielęgnację przy użyciu profesjonalnych kosmetyków. Takie działania z pewnością poprawią stan skóry głowy oraz wzmocnią włosy, co przekłada się na efekty wizualne.

5/5 – (2 głosów)