Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak dbać o blond włosy? Najlepsze kosmetyki do włosów blond
friser.pl-–-Jak-dbać-o-blond-włosy

Jak dbać o blond włosy? Najlepsze kosmetyki do włosów blond

Włosy blond, niezależnie od tego, czy są naszym kolorem ud urodzenia, czy nieco pomogliśmy naturze, mają z reguły porowatą strukturę. Niestety w porównaniu do ciemniejszych kolorów, włosy blond mają znacznie cieńszą i słabszą strukturę. Charakterystyka ta wpływa na to, że włosy łatwo puszą się pod wpływem wilgoci, natomiast podczas upałów stają się bardzo suche. Blond kosmyki także łatwo się rozdwajają, a bez świadomej i dobrej pielęgnacji stosunkowo szybko się niszczą i łamią. Piękny kolor włosów na szczęście wynagradza wszystkie trudy pielęgnacji. W dzisiejszym artykule opowiemy trochę o tym jak dbać o włosy blond zarówno te naturalne, jak i farbowane i rozjaśniane. Zapraszamy do lektury!

Jak dbać o naturalne blond włosy?

Szeroko mówi się o tym, że to częste zabiegi rozjaśniania i farbowania wpływają na kondycję włosa. Oczywiście, zawsze włos poddany jakiejś obróbce będzie stosunkowo słabszy od tego, który nigdy nie zaznał takiego traktowania, jednak jak już wspominaliśmy wcześniej, nawet naturalne włosy w kolorze blond są zauważalnie bardziej podatne na uszkodzenia i niszczenie, niż włosy ciemne. Co taki stan rzeczy oznacza w praktyce? Po pierwsze odpowiednia pielęgnacja.

Jaki szampon dla blondynek?

Poszukując dobrego szamponu do włosów, nie kieruj się do pierwszego lepszego marketu. Aby znaleźć coś najlepiej dopasowanego do twoich potrzeb zajrzyj tutaj: https://friser.pl/, gdzie wśród tysięcy produktów znanych profesjonalnych marek fryzjerskich na pewno jest kosmetyk spełniający nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Włosy blond ze względu na swoją otwartą budowę wymagają delikatnych szamponów o jak najbardziej naturalnym składzie, bez silnych substancji powierzchniowo-czynnych.

Jak myć włosy rozjaśniane? Pielęgnacja włosów rozjaśnionych

Włosy rozjaśniane są wszystkim tym, czym naturalny blond, tylko kilka razu mocniej. Niestety nawet najlepsze zabiegi rozjaśniania sprawiają, że włosy są po prostu bardziej podatne na zniszczenia, a jego łuski praktycznie całkiem otwarte. Najlepszą metodą mycia włosów poddanych zabiegom rozjaśniania jest zatem metoda OM lub OMO. Co kryje się pod tymi enigmatycznie brzmiącymi skrótami? Odżywka Mycie Odżywka! Dzięki nałożeniu maseczki przed myciem włosów ochronimy je przed niszczycielskim działaniem ewentualnych substancji chemicznych zawartych w szamponie. Jak prawidłowo przeprowadzić taki zabieg pielęgnacyjny?

Metoda OMO – mycie włosów

  1. Dokładnie zmocz włosy
  2. Na wilgotne końce włosów (z pominięciem włosów przy skórze) nałóż maskę na włosy
  3. Czekaj 15 minut, aż maska ładnie wniknie we włosy
  4. Zmocz skórę u nasady włosów
  5. Myj włosy szamponem przy nasadach, skup się na masażu skóry
  6. Po zmyciu kosmetyków nałóż odzywkę i spłucz ją zgodnie z zaleceniami producenta

Aby uniknąć zbytniego obciążenia włosów, co może skutkować oklapnięciem fryzury, nakładaj niewielkie ilości maski oraz odżywki. Każdy ma nieco inne włosy, dlatego warto eksperymentować z różnymi proporcjami.

5/5 – (1 głosów)