Together Magazyn » Aktualności » Kontenery mieszkalne – Dom w kontenerze z kuchnią i łazienką
dom zrobiony z kontenera

Kontenery mieszkalne – Dom w kontenerze z kuchnią i łazienką

Kiedy większość ludzi zastanawia się, czy na swoje lokum wybrać mieszkanie, czy własny dom, istnieje jeszcze inna możliwość. Opcja szybsza i tańsza, niemal idealna na start, szczególnie dla osób, które chcą pójść na swoje, nie inwestując przy tym dużych pieniędzy. Takim rozwiązaniem jest kontener domek, czyli alternatywa dla klasycznych rozwiązań.

  1. Kontener domek – Dla kogo?
  2. Jakie są zalety kontenerów mieszkalnych?
  3. Solidna konstrukcja gwarancją bezpieczeństwa
  4. Kontener dom, domek mieszkalny, domek letniskowy

1. Kontener domek – Dla kogo?

Należy zacząć od tego, że domek kontenerowy to rozwiązanie zdecydowanie tańsze od jakiegokolwiek mieszkania. Odpowiedź zatem nasuwa się taka, że jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce wydawać dużych pieniędzy na własny kąt. W zależności od potrzeb klienta, kontener mieszkalny może mieć kilka metrów kwadratowych i posiadać niewielki aneks kuchenny lub nawet stanowić średnich rozmiarów mieszkanie, w którym znajdą się kuchnia, czy łazienka.

2. Jakie są zalety kontenerów mieszkalnych?

Bez zbędnego owijania w bawełnę, największą zaletą domków kontenerowych jest ich niska cena. Jednak przyglądając się bliżej ofercie kontenerów mieszkalnych, warto zwrócić uwagę również na ich konstrukcje oraz możliwość wyposażenia. Może okazać się, że w kontenerze urządzimy w pełni funkcjonalne, ciepłe i przytulne mieszkanie, wcale nie gorsze od tego w bloku.

3. Solidna konstrukcja gwarancją bezpieczeństwa

Co szczególnie zasługuje na uwagę, to fakt, że każdy kontener domek wysokiej jakości jest w odpowiedni sposób ocieplony oraz wyizolowany akustycznie. Do tego celu używa się wełny mineralnej w połączeniu z folią paroizolacyjną. Wełna o prawidłowej grubości spełni swoją funkcję, dzięki czemu domek będzie efektywnie ocieplony. Kolejną warstwą izolacji jest płyta laminowana, mocowana wewnątrz kontenera. Płyta zwykle ma kolor biały, co ułatwia aranżację wnętrza. Znaczenie ma również konstrukcja dachu, który podobnie jak ściany ocieplony jest przy pomocy wełny mineralnej i folii.

4. Kontener dom, domek mieszkalny, domek letniskowy

Domek kontenerowy świetnie sprawdzi się nie tylko jako nasze mieszkanie, ale również jako domek letniskowy. W takim przypadku jego powierzchnia może być mniejsza, tak, aby spełniał podstawowe potrzeby w czasie wyjazdu. W ofercie producentów znajdują się kontenery idealne na domki letniskowe z niewielkim aneksem kuchennym, łazienką oraz sypialnią i tarasem.

5/5 – (1 głosów)