Together Magazyn » HOBBY » Konsola do gier – rodzinna aktywność przed telewizorem

Konsola do gier – rodzinna aktywność przed telewizorem

Rozrywka przed telewizorem od zawsze kojarzyła się raczej z biernym spędzaniem wolnego czasu – oglądaniem filmów czy programów rozrywkowych. Chociaż ta forma relaksu nadal jest popularna w milionach domów, od pewnego czasu nastąpiła wyraźna odmiana. Od kiedy pojawiły się na rynku konsole z kontrolerami ruchu, czas przed ekranem można spędzać naprawdę aktywnie! Telewizor i ruch nie są już zestawieniem, które się wyklucza.

Kontrolery kinetyczne dołączane do konsoli umożliwiają aktywną zabawę ruchową dla całej rodziny. Zakupując odpowiednie oprogramowanie, można, na przykład, uczestniczyć w spływie rwącą rzeką, stoczyć pojedynek bokserski, rozegrać mecz siatkówki czy rywalizować w konkursie tańca. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie, a to wszystko bez konieczności opuszczania własnego pokoju!

Zwolennicy ruchu na świeżym powietrzu twierdzą, że nic nie zastąpi tej formy aktywności. To prawda – najlepszy jest właśnie taki rodzaj wypoczynku. Jednak nie zawsze mamy czas na wspólne wyjście, żeby pospacerować czy pobiegać. Również pogoda może pokrzyżować nam plany. Konsoli z kontrolerem kinetycznym można używać bez względu na warunki zewnętrzne. Może być ona zatem dobrym dopełnieniem naszej aktywności fizycznej. Co więcej, dzięki graniu na konsoli można zachęcić dzieci do uprawiania sportu.

Wirtualny świat może być równie zachwycający i wciągający jak rzeczywistość realna. Wiemy już o tym od kilkudziesięciu lat, od czasu wynalezienia gier wideo. Współczesne konsole do gier to znakomite, nowoczesne urządzenia służące wspólnemu spędzaniu wolnego czasu, w dodatku w aktywnej formie. Jeśli poszukujemy prezentu, z którego będą mogli z równą przyjemnością korzystać wszyscy członkowie rodziny, na pewno warto zwrócić uwagę na konsolę z kontrolerem ruchu. To znacznie lepsze rozwiązanie niż klasyczne gry komputerowe, które nie wymagają żadnej aktywności fizycznej, a gracze izolują się od świata za drzwiami swojego pokoju.

5/5 – (1 głosów)