Konferencja „Opieka nad matką i dzieckiem w aspekcie różnic kulturowych”

Temat emigracji do krajów Europy zachodniej budzi wiele emocji. Nie dotyczy on głównie Polski, co więcej – współczesna masowa emigracja osób z różnych kręgów kulturowych do naszego kraju jest zjawiskiem nowym. Jesteśmy jednak częścią Unii Europejskiej i powinniśmy być odpowiednio przygotowani na wyzwania, które się wiążą z tą sytuacją. Należy do nich również problem opieki nad matką i dzieckiem.
W piątek 29 stycznia br. odbyła się w Gdańsku ciekawa konferencja poświęcona omawianej problematyce. Prelegenci przedstawili między innymi zagadnienia związane z prawnymi aspektami opieki nad kobietą będącą uchodźcą, a także przeanalizowali temat imigrantów w kontekście polskiego systemu ubezpieczeń. Sporo uwagi poświęcono zagadnieniu opieki okołoporodowej w przypadkach kobiet pochodzących z odmiennych kręgów kulturowych. Zajmowano się również tematyką psychologii narodzin dziecka na obczyźnie.

O Autorze

Michał Mikołajczak

Urodziłem się w 1977 roku, w Grudziądzu, ale od 25 lat mieszkam w Trójmieście – początkowo w Gdańsku, a obecnie w Sopocie. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Z zawodu i zamiłowania jestem redaktorem. Jak przystało na urodzonego humanistę, mam bardzo wszechstronne zainteresowania. Szczególnie interesują mnie: kryminalistyka, współczesna historia Polski, medycyna (zwłaszcza psychiatria), a także kultura popularna lat 80. i transport. Wolne chwile spędzam z rodziną, najczęściej na oglądaniu filmów grozy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany