„Wolfgang Amadeusz Mozart – Cudowne dziecko”

W jaki sposób można porozmawiać z dzieckiem o geniuszu, które w nim tkwi, a przy okazji zafascynować je światem muzyki klasycznej? Można wykorzystać niezwykły przykład Wolfganga Amadeusza Mozarta. Taka myśl przyświecała twórcom spektaklu muzycznego pt. „Wolfgang Amadeusz Mozart – Cudowne dziecko”, który był skierowany do najmłodszych widzów.

Tytułowy bohater jest dobrym duchem siły geniuszu, który może tkwić w każdym dziecku. Jego historia przekonuje, że każdy człowiek może się wznieść na wyżyny wyjątkowości i przejść do historii jako jednostka wybitna. Na scenie gdańskiej Ołowianki wystąpił również zespół taneczny Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Koncert poprowadziły Laura Haras-Cejrowska i Halina Cichoń-Haras, dbając zaraz o ciepłą, serdeczną atmosferę, która urzekła dzieci na widowni.

O Autorze

Michał Mikołajczak

Urodziłem się w 1977 roku, w Grudziądzu, ale od 25 lat mieszkam w Trójmieście – początkowo w Gdańsku, a obecnie w Sopocie. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Z zawodu i zamiłowania jestem redaktorem. Jak przystało na urodzonego humanistę, mam bardzo wszechstronne zainteresowania. Szczególnie interesują mnie: kryminalistyka, współczesna historia Polski, medycyna (zwłaszcza psychiatria), a także kultura popularna lat 80. i transport. Wolne chwile spędzam z rodziną, najczęściej na oglądaniu filmów grozy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany