Together Magazyn » Aktualności » BOHATER – Małgorzata Bulczak

BOHATER – Małgorzata Bulczak

Nazwanie Gosi wyjątkową osobą to zdecydowanie za mało. Gosia ma charyzmę, energię i pomysły. Jest osobą twórczą, ale jednocześnie racjonalną, która mocno stąpa nogami po ziemi. Ta kobieta nigdy się nie poddaje i potrafi znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Praca z Gosią to nie tylko ogromna przyjemność, ale także ogromne wyzwanie. Wyzwanie, które podejmuje się każdego dnia, bo poczucie, że razem można zrobić tak wiele, daje ogromną motywację!

Fundacja JA TEŻ

Fundacja „JA TEŻ” rozpoczęła swoje działanie jako nieformalna grupa rodziców. W 2012 r. uzyskała osobowość prawną i od tego czasu prężnie się rozwija. Swoimi działaniami obejmuje zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – głównie z zespołem Downa. Fundacja realizuje projekty edukacyjne i rozwojowe dla dzieci i młodzieży oraz te aktywizujące zawodowo dorosłych.

Lider, który zaraża optymizmem

Ilość realizowanych programów oraz kolejne pomysły na działanie Fundacji „JA TEŻ” wymagają prawdziwego lidera. Tym liderem jest właśnie Gosia Bulczak. Gosia jest osobą bardzo rzutką i inteligentną. Oprócz prowadzenia fundacji zajmuje się również swoją firmą szkoleniową. Jest żoną i cudowną matką trójki dzieci. Jej energia i pozytywne podejście do człowieka są zaraźliwe. Nic więc dziwnego, że wokół Gosi skupia się tak wiele osób.

Parę słów o Gosi…

Kiedy ktoś z boku przygląda się temu, ile czasu Gosia poświęca na prowadzenie organizacji pozarządowej, która działa na tak wielu różnych płaszczyznach i ciągle się rozwija, może zapytać o granice możliwości. Co więcej, może też pokusić się o stwierdzenie, że nasze życie ludzkie to nie tylko „tu i teraz”. Gosia każdego dnia pokazuje nam wszystkim, że zmiana wymaga pracy, stanowczości, a czasami walki – ale tylko w taki sposób można zmieniać czy tworzyć. Praca Gosi w fundacji to nie abstrakcyjny wysiłek. To praca, która przynosi konkretne, namacalne rezultaty, mające wpływ na ludzkie życie. Gosia ma świadomość swojej misji w tej organizacji i wie – cytując Viktora Frankla, że “każdy człowiek ma swoje wyjątkowe powołanie czy misję, której celem jest wypełnienie konkretnego zadania. Nikt nas nie wyręczy ani nie zastąpi, tak jak nie dostaniemy szansy, aby drugi raz przeżyć swoje życie. A zatem każdy z nas ma do wykonania wyjątkowe zadanie, tak jak wyjątkowa jest okazja, aby je wykonać”.

Szansa na lepsze życie

Prezes „JA TEŻ” ma świadomość, że jest realizatorem szansy na lepsze życie dla wielu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ta idea jest nadrzędna w jej codziennym wysiłku, daje jej energię do działań. Bohaterem nie jest ktoś, kto posiada supermoce. Bohaterem jest człowiek, który dotyka czyjegoś życia, zmienia je na lepsze, który daje nadzieję na lepsze jutro.

3.3/5 – (3 głosów)