Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » 4 pomysły na rodzinny weekend

4 pomysły na rodzinny weekend

Alpaki Roztocze

Zaburze 37

Zaburze (powiat zamojski)

Jednym z najbardziej wartych odwiedzenia miejsc bajecznie malowniczego Roztocza jest wieś Zaburze i tamtejsze alpaki. Widokową trasą dotrzemy na wzgórze, gdzie na miejscu czekają zapierające dech w piersiach widoki oraz prowadzona przez polsko-brytyjskie małżeństwo hodowla Alpaki Roztocze – urocze gospodarstwo i stado wesołych zwierząt. Karmienie ich marchewkami i przytulanie się do słodkich pluszaków to tylko część atrakcji dostępnych dla odwiedzających. Sympatyczni hodowcy chętnie dzielą się doświadczeniami i własną wiedzą zarówno w naszym ojczystym języku jak i w tak wszechobecnym angielskim. Odwiedzajac wesołe stadko i dwujęzycznych gospodarzy zdecydowanie można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wioska Darów Lasu

Kopiec 7

gm. Sztabin k/Augustowa

Wioska Darów Lasu to jedna z siedmiu wiosek baśni na „Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny”. Wyruszcie na przygodę z przyrodą i legendą Suwalszczyzny na podstawie bajek Marii Konopnickiej. Spotkajcie Jagodowego Króla i Pannę Borówczankę. Oni pomogą Wam odnaleźć rodzinę łosi i policzyć Królewiczów oraz Panny Borowczanki. W Jagodowym Borze jagodową ścieżką dotrzecie na spotkanie z Jasiem. Jeśli będziecie sprytni, to bezpiecznie przejdziecie przez pajęcze sieci i na nowej ścieżce natraficie na… mrowisko wielkich mrówek. Czeka tu też na Was Wodny Świat Zabaw. Dzieci bawią się i uczą świata przyrody, a rodzice… oddają się lenistwu w pięknych okoliczność przyrody.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego

ul. Morska 2

Hel

Choć Fokarium nie jest ogrodem zoologicznym i w pierwszej kolejności dba się tutaj o spokój podopiecznych zwierząt, to jest to miejsce konieczne do odwiedzenia przez każdego miłośnika zwierząt. Poznamy tu bezmiar foczych tajemnic i zgłębimy naukowe ciekawostki o morskim świecie. Czy wiedzieliście na przykład, że w helskim Fokarium to makrela jest uważana przez foki za swoistą czekoladę? Albo że foki są wyjątkowo bystrymi zwierzakami i niejednokrotnie swoją inteligencją przewyższają psy? To tylko przedsmak ciekawostek, które na Was czekają, nie wspominając o dodatkowej atrakcji, czyli o muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza”.

Kids Farm

ul. Długa 27

Pamiątkowo, Przecław

Kids Farm nie jest farmą, jak każda inna. To farma dziecięca, stworzona z myślą właśnie o nich przez pasjonatów życia w harmonii z naturą i miłośników zwierząt. Główną misją jest uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest otaczające nas środowisko i szacunek dla zwierząt. To dzięki tej farmie możemy zbliżyć nasze dzieci do przyrody, wiejskiego klimatu i namacalnie pokazać zależności między człowiekiem a darami natury, dzięki którym jesteśmy w stanie żyć.

Oceń