Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaka szafa jest odpowiednia do pokoju starszaka?

Jaka szafa jest odpowiednia do pokoju starszaka?

Komoda w pokoju kilkulatka jest przydatna, ale powinna stać w nim też szafa. Starsze dziecko posiada kurtki, bluzy i inne elementy garderoby, które wymagają powieszenia. W szafie można też wygodnie przechowywać plecak i buty. Przy wyborze szafy należy kierować się jej funkcjonalnością, ale nie można zapominać o estetyce. W jaką szafę warto wyposażyć pokój dziecka?

Jakość szafy priorytetowym czynnikiem wyboru

Dzieci są znacznie mniej uważne niż dorośli i często mają zaskakujące pomysły, dlatego meble dla nich muszą odznaczać się większą starannością i solidnością wykonania. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana szafa dla dziecka. Meble drewniane są nieustannie polecane ze względu na zastosowanie naturalnego materiału, który jest przyjazny dla zdrowia dzieci. Nie zawiera związków chemicznych, a na dodatek coraz częściej jego powierzchnię pokrywa się ekologicznymi farbami wodnymi. Są to bezpieczne farby, które nie powodują reakcji uczuleniowych. Wiele szaf jest wykonywanych z drewna bukowego i sosnowego lub płyt MDF. Wytrzymałe i trwałe szafy dla dzieci z drewna sosnowego są polecane alergikom. Wyróżniają się właściwościami antystatycznymi, co oznacza, że kurz nie gromadzi się na ich powierzchni tak szybko jak na innych materiałach, dzięki czemu roztocza nie mają korzystnych warunków do rozwoju, a to ich odchody odpowiadają za reakcje alergiczne. Szafa powinna mieć certyfikaty potwierdzające jej wysoką jakość. Stabilność, wytrzymałość, brak ostrych krawędzi i gładka powierzchnia to cechy, jakimi powinna charakteryzować się drewniana szafa. Producenci oferują różne systemy bezpiecznego zamykania, dzięki czemu ryzyko przytrzaśnięcia paluszków zostaje maksymalnie ograniczone.

Jaka wielkość szafy dla dziecka jest najlepsza?

Wybierając wielkość szafy dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jeżeli w pokoju znajduje się komoda, w której można schować część rzeczy, wówczas duża szafa nie będzie potrzebna. Istotną rolę odgrywa również metraż pokoju. Szafa nie powinna przytłaczać wnętrza, lecz tworzyć spójną całość z aranżacją pokoju. Szafy o różnych wymiarach i oryginalnej stylistyce znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szafa-dla-starszaka/. Warianty z pojedynczymi i podwójnymi drzwiami sprawdzą się w małych pokojach i tam, gdzie stoi już komoda lub korzysta się z dodatkowych przestrzeni do przechowywania rozmaitych rzeczy, takich jak kontenery na kółkach. Trzydrzwiowa szafa dla dzieci stanowi dobre rozwiązanie, gdy w pokoju nie ma komody lub w przypadku pokoju, które zamieszkuje rodzeństwo.

Stylistyka szaf dziecięcych

Nowoczesna szafa dziecięca wprowadza do pokoju lekkość i optymizm. Mile widziana i polecana jest jasna kolorystyka. Odcienie bieli, kremu i szarości wpływają relaksująco na system nerwowy dziecka. To neutralne kolory, które można łączyć ze wszystkimi innymi barwami. Proste linie sprawiają, że drewniana szafa dla dziecka prezentuje się elegancko. Można skorzystać z szaf o najprostszych, klasycznych formach, ale dostępne są również oryginalne projekty, które rozbudzają fantazję dzieci. Zalicza się do nich np. szafa przypominająca kształtem domek.

Oceń