Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak wybrać jesienno-zimową odzież rowerową?
bluza rowerowa

Jak wybrać jesienno-zimową odzież rowerową?

Jesień i zima to chłodniejsze pory roku, które nie zawsze sprzyjają przejażdżkom rowerowym. Bardzo niska temperatura czy duża ilość leżącego na ulicach śniegu powinny skłonić do odstawienia jednośladu, jednak coraz częściej te okresy nie są tak mroźne, jak kiedyś. Na podwórku panuje tylko lekki przymrozek? W takim razie nie rezygnuj z codziennej jazdy! Jedyne, czego potrzebujesz, to odpowiedni ubiór. Jaka odzież rowerowa będzie najlepsza na jesień i zimę? Sprawdź poniżej!

Zimowa odzież rowerowa — sposób na komfortową jazdę poza sezonem

Gdy za oknem mimo jesienno-zimowych miesięcy w kalendarzu świeci słońce, a drogi są czyste, nie zarzucaj jazdy rowerem! Jeśli Twoją jedyną przeszkodą są niskie temperatury, istnieje proste rozwiązanie tego problemu — odzież rowerowa. Odpowiednio dobrane do aury ubrania zabezpieczą Cię przed chłodem i pozwolą na swobodną aktywność na zewnątrz.
Odzież rowerowa na zimę, czyli jaka? Przede wszystkim taka, która zapewni Ci odpowiednią ciepłotę ciała i nie pozwoli na wychłodzenie organizmu. Muszą to być więc przede wszystkim ubrania ocieplane i wiatroszczelne. Jakie dokładnie warto mieć w swojej garderobie?

Odzież rowerowa na jesień i zimę: na co warto postawić?

Jesienią i zimą warto postawić na więcej warstw ubioru oraz ich inną strukturę, by móc cieszyć się wysokim komfortem jazdy. Odzież rowerowa damska czy odzież rowerowa męska na zimę powinna więc być odpowiednio dobrana do warunków pogodowych, ale i potrzeb danego użytkownika. Zakup jakich elementów należy rozważyć?

Bielizna termiczna — must have na chłodniejsze dni

Jedną z pierwszych i najważniejszych warstw ubrań na zimowe przejażdżki rowerem powinna być bielizna termiczna. Ta najbardziej przylegająca do ciała odzież będzie chroniła przed utratą ciepła, a jednocześnie zapewni skórze odpowiedni przepływ powietrza. Bielizna termiczna jest bardzo ciepła nawet wtedy, gdy jest mokra, co dodatkowo przemawia za jej kupnem. W sprzedaży dostępna jest w formie koszulek z długim rękawem oraz legginsów.
Postaw również na zakup długich, ocieplanych skarpet, dzięki którym unikniesz utraty ciepła przez stopy. Z łatwością w sklepach rowerowych znajdziesz także ocieplacze nóg, które będą wygodnym w zakładaniu zamiennikiem legginsów.

Odzież wierzchnia: ciepłe bluzy i zimowe kurtki rowerowe

Na odzież termiczną możesz założyć posiadane już koszulki czy spodenki rowerowe, lecz pamiętaj o odpowiednim dobraniu kolejnych warstw ubioru, jakimi będą bluza i kurtka. Wybierając bluzę pamiętaj o tym, aby była ona równie komfortowa w użytkowaniu, co ciepła. Warte uwagi będą modele ze ściągaczami, które ograniczą podciąganie się bluzy w czasie jazdy. Rozważ też, czy potrzebujesz kaptura, czy nie.

rękawice rowerowe

Jeśli zaś chodzi o kurtkę, w modelu jesienno-zimowym warto mieć kaptur. Zabezpieczy Cię on przed nagłą zmianą pogody. Upewnij się również, że wybrany wariant jest odpowiednio ciepły, nieprzemakalny i anatomicznie dopasowany.

Komin, czapka, rękawiczki, czyli niezbędne zimowe akcesoria

Przed wyjściem na zimową przejażdżkę rowerem, zadbaj także o zabezpieczenie przed utratą ciepła dłoni, głowy i szyi. Te części ciała narażone są szczególnie na szybkie wychłodzenie, a tym samym pojawienie się podrażnień czy nawet choroby. Zainwestuj w dobrane rękawiczki rowerowe, wygodny komin i ciepłą czapkę, by tego uniknąć.

Nie rezygnuj z zimowej jazdy na rowerze! Dobierz odpowiednią odzież rowerową do warunków panujących na zewnątrz i ciesz się możliwością tego typu aktywności przez cały rok. Nie zapomnij jednak o odblaskach — w tych porach szybko zapada zmrok, więc miej to na uwadze.

Oceń