Together Magazyn » Aktualności » Jak ustalane są ceny za składanie mebli: czynniki wpływające na koszty
wp

Jak ustalane są ceny za składanie mebli: czynniki wpływające na koszty

Montaż mebli wydaje się czasem prostym zadaniem, ale w praktyce wcale takim nie jest. Dlatego nie warto się dziwić temu, że usługa składania mebli jest popularna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Kluczowe czynniki wpływające na ceny montażu mebli

Montaż mebli wydaje się czasem prostym zadaniem, ale w praktyce wcale takim nie jest. Dlatego nie warto się dziwić temu, że usługa składania mebli jest popularna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ile kosztuje składanie mebli? Podstawowymi czynnikami, które składanie mebli cennik są: rodzaj mebli, ich rozmiar i ilość, lokalizacja świadczenia usług oraz zamówienie przez klienta dodatkowych usług. Przyjrzymy się im bliżej. 

Rodzaj i złożoność mebli

Kluczowym czynnikiem, który decyduje o tym, jaka będzie skręcanie mebli cena, jest ich rodzaj i złożoność konstrukcji. Meble, które mają prostą konstrukcję, na przykład krzesła lub małe półki, nie wymagają złożonych prac, a więc usługa skręcania mebli cennik oscyluje najczęściej na poziomie 50-100 zł. Natomiast złożone przedmioty, takie jak łóżka z pojemnikami, szafy wnękowe lub ścianki kuchenne, wymagają więcej czasu i umiejętności potrzebnych do ich montażu, a czasem także użycia specjalistycznych narzędzi, co przekłada się na wyższe koszty ich składania.

Wielkość i ilość mebli do zmontowania

Następnym czynnikiem jest wielkość i ilość mebli. Montaż jednego małego mebla będzie znacznie tańszy niż kilku dużych szafek. Różnica montaż mebli cena wynika z czasu, który fachowiec powinien poświęcić na realizację danej usługi.

Czas i trudność montażu

Meble wymagające specjalistycznych narzędzi montażowych, dopasowania ich do wysokości/szerokości pokoju lub rozmiarów wnęki – to produkty, których montaż będzie kosztował więcej w porównaniu do prostych modeli, szczególnie tych przeznaczonych do samodzielnego składania (na przykład mebli z IKEA).

Jak lokalizacja wpływa na koszty montażu mebli?

Nie we wszystkich miejscowościach można znaleźć fachowców, którym można powierzyć montaż mebli, a więc czasem trzeba zapłacić za dojazd pracownika. Dodatkowo warto pamiętać o różnicach występujących w składanie mebli cennik na podobne usługi w różnych regionach Polski, a także dużych i mniejszych miejscowościach. Nie są rzadkością firmy, które tworzą cennik montażu mebli w oparciu o ilość godzin, spędzonych przez fachowców na obiekcie. 

Najdrożej oceniają swoje usługi pracownicy z dużych miast – w Krakowie, Warszawie lub Gdańsku trzeba zapłacić ponad 100 zł za każdą rozpoczętą godzinę pracy. Z kolei godzina składania mebli w Katowicach, jak świadczy niejeden montaż mebli cennik,  średnio kosztuje już 95 zł, a w Białymstoku jedynie 80 zł. Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje montaż mebli warto uwzględnić ewentualne koszty dojazdu fachowca. Najczęściej dojazd pracowników jest realizowany na odległość do 60 km w obie strony, koszt takiej usługi wynosi od 2,5 do 4 zł za każdy kilometr.

Porównanie samodzielnego montażu z profesjonalnymi usługami

Ile kosztuje skręcanie mebli w porównaniu do samodzielnej realizacji tej usługi? Nawet dysponując dużym budżetem, możemy rozważać opcję samodzielnego montażu mebli lub skorzystania w tym celu z fachowych usług: ktoś rzuca sobie wyzwanie, ktoś inny nie chce poświęcać czasu na poszukiwanie pracowników, a jeszcze inna osoba po prostu lub coś zrobić własnoręcznie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, obowiązkowo zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Zalety i wady samodzielnego montażu

Samodzielny montaż jest zdecydowanie tańszy od usług fachowca, jednak tak samo może przewidywać wydatki na niezbędne narzędzia i akcesoria montażowe. Dodatkowo wykonując montaż samodzielnie, będziesz potrzebować co najmniej 1-2 godziny wolnego czasu (a może i więcej, jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia). Ponadto brak niezbędnych umiejętności może spowodować błędy  i uszkodzenia, których naprawa może wiązać się z dodatkowymi kosztami, szczególnie wysokimi w razie potrzeby zamówienia części mebli na wymianę.

Kiedy warto zdecydować się na usługi profesjonalisty?

Jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności lub narzędzi montażowych, masz ograniczony czas lub chcesz mieć pewność, że składanie mebli będzie zrealizowane w bardzo krótkim terminie i z gwarancją jakości, zdecydowanie lepszą opcją będzie skorzystanie z fachowych usług ekipy montażowej. Warto wziąć także pod uwagę i to, że fachowcom można powierzyć realizację dodatkowych usług. Przykładowo składanie mebli cena może obejmować:

  • Wnoszenie paczek z meblami: 7-12 zł/sztuka;
  • Demontaż starych mebli: 30-60 zł/sztuka
  • Montaż mebli kuchennych: 10-20% wartości mebli;
  • Montaż sprzętów AGD: 80-120 zł za sztukę.

Jak można zauważyć, samodzielny montaż mebli lub zamówienie do realizacji takich prac fachowca ma zarówno wady, jak i zalety. Zachęcamy jednak, aby rozważyć budżet na realizację montażu przed zamówieniem doświadczonego pracownika z Twojej miejscowości i zapoznać się z tym, jak przedstawia się skręcanie mebli cennik: przełoży się to nie tylko na lepszy wygląd złożonych mebli, ale także na ich dłuższy okres użytkowania.

Oceń