Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak szukać adwokata w Gdańsku?

Jak szukać adwokata w Gdańsku?

JPrawnicy to jedna z tych profesji, do której deklarujemy najczęściej zaufanie. Nasz kontakt z nimi najczęściej jednak odbywa się w sytuacjach kryzysowych, kiedy potrzebujemy profesjonalnej pomocy. I mimo tego zaufania, warto zadbać o to, aby reprezentował nasz najlepszy możliwy adwokat. Gdańsk jest jednym z tych miast, gdzie możemy wybierać w ofertach usług tego typu.

Prawnik z polecenia i kwalifikacje

Większość z nas wybiera adwokata z polecenia. Najczęściej pytamy po rodzinie oraz znajomych, swoją uwagę kierując na te osoby, które wedle naszej wiedzy w ostatnim czasie, zmuszone były do korzystania z pomocy adwokata. Tak jest bowiem najprościej oraz najszybciej. Jednak system ten nie jest najbardziej efektywny. Jeśli szukamy adwokata z polecenia, to przede wszystkim skupmy się na tym, czy reprezentujący naszych znajomych adwokat, kierował sprawą podobną do naszej. Pamiętajmy bowiem, że żaden adwokat nie jest w stanie tak samo dobrze znać się na wszystkim. W związku z tym należy korzystać z poleceń tylko w przypadku podobnego typu problemów. Prawnik, który jest specjalistą od prawa pracy niekoniecznie musi być dobrym reprezentantem, kiedy chcemy się rozwieść. Dlatego przed wyborem kancelarii, sprawdźmy dokładnie, w jakich gałęziach prawa się ona specjalizuje. Większość z nich ma określony z góry zakres działalności, a niektóre po prostu nie przyjmuj spraw w dziedzinach, w których nie mają odpowiedniego doświadczenia. Naszą nieufność powinny zaś wzbudzać osoby, które deklarują się jako adwokat uniwersalny. Kolejnym czynnikiem są kompetencje prawnika. Te powinny znaleźć się na stronach danej kancelarii. Jeśli ich nie ma, możemy o nie zapytać na spotkaniu. Jednak warto założyć, że kiedy ktoś może się pochwalić dobrym wykształceniem, po prostu to robi. Warto zwracać uwagę nie tylko na ukończoną uczelnię wyższą, ale również różnego rodzaju kursy, praktyki zawodowe oraz poprzednie miejsca zatrudnienia.

Doświadczenie i pierwsze wrażenie

Wiele osób zwraca dużą uwagę na doświadczenie prawnika. Teoretycznie jest to zrozumiałe, bo im więcej spraw dana osoba prowadziła, tym bardziej ugruntowana jest jego wiedza i umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Nie jest to jednak reguła. Dla kancelarii, które mają dużo spraw, jesteśmy jednym z wielu klientów. Może tu zabraknąć czasu na indywidualne podejście i pochylenie się nad naszym problemem. Poza tym kancelarie, które mogą pochwalić się dużą liczbą klientów, zazwyczaj też są bardzo drogie. Kiedy nasza sprawa nie jest tak skomplikowana, może lepiej poszukać kogoś, kto może nie ma dużego doświadczenia, za to ma wiele czasu na przyjrzenie się i poprowadzenie naszej sprawy.
Oprócz tego bardzo ważne jest pierwsze wrażenie i to jak się czujemy z daną osobą. Pamiętajmy, że ta osoba będzie nas reprezentować i to na jej barkach spoczywa ciężar opracowania linii obrony lub oskarżenia. Jednak bardzo częstym problemem nawet w przypadku wysokiej klasy adwokatów, jest po prostu nie umiejętność skomunikowania się z klientem. Nie znaczy to oczywiście, że musimy lubić swojego adwokata. Kiedy go jednak nie lubimy, to bardzo łatwo o problemy.

Dowiedz się więcej: http://gautier.com.pl/

Oceń