Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak karmić psa seniora?
photo--afdcb

Jak karmić psa seniora?

Nie tylko dla człowieka, ale również dla psa starzenie się to naturalny i nieuchronny proces. Psi senior wymaga szczególnej opieki i specjalnego podejścia w wielu kwestiach, chociażby przez wzgląd na swoje choroby i inne zdrowotne dolegliwości. Czworonogi w podeszłym wieku muszą przestrzegać określonej diety. Właściciel zwierzaka może mu pomóc w procesie starzenia, na przykład przez zapewnienie mu pożywienia dostosowanego do jego potrzeb. Sprawdzić się tu może karma dla psa Fitmin – pozwoli ona na dłużej zachować witalność Twojego psiaka.

Jak odróżnić psa dorosłego od seniora?

Starzenie się psa nie następuje gwałtownie z dnia na dzień. Jest to proces trwający w czasie, w którym stopniowo następują u zwierzaka pewne zmiany. Są to między innymi zmniejszona aktywność ruchowa, problemy z wagą, gorszy wzrok, węch i słuch. Istnieje powszechny wskaźnik, zgodnie z którym przyjmuje się, że skończenie 7 roku życia stanowi umowną granicę pomiędzy psem dorosłym a seniorem. Trzeba jednak pamiętać, że proces starzenia u czworonogów przebiega różnie w zależności od rasy i wielkości zwierzaka. O psim seniorze mówi się również wówczas, kiedy ten przeżył około 75-80% swojego życia. Na szczęście dzięki profesjonalnej opiece weterynarzy i trosce właścicieli z każdym rokiem średnia długość życia psów wciąż wzrasta. Zdrową, zbilansowaną dietę można zapewnić swojemu pupilowi dzięki wybraniu karmy dla psa Fitmin.

Żywienie psa seniora

W organizmie psa, wraz z wiekiem, zachodzą pewne zmiany. Jest to naturalny skutek procesów życiowych i nie trzeba martwić się, że wiążę się to z chorobami. Należy pamiętać, że u psów seniorów pogarsza się zdolność trawienia. To wiąże się ze spadkiem wydajność jelit, czego skutkiem są problemy takie jak biegunki, wzdęcia czy zaparcia. Poza tym mogą również występować problemy stomatologiczne, na przykład stany zapalne, ubytki w uzębieniu lub jego brak. Ze względu między innymi na te czynniki posiłki dla seniora powinny być lekkostrawne i pożywne. Taka właśnie jest karma dla psa Fitmin. Ta marka posiada w swojej bogatej ofercie pożywienie przeznaczone specjalnie dla psów w podeszłym wieku. Wyprodukowana jest z myślą o wszystkich potrzebach psich seniorów.

Warto pamiętać o tym, że starsze czworonogi są szczególnie narażone na ryzyko odwodnienia. Dlaczego? Ponieważ następuje zmiana proporcji tkanki tłuszczowej w stosunku do tkanki mięśniowej. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nasz pupil pił dużo wody. Jeśli jest to trudne to zrealizowania, warto podawać mu pokarmy o odpowiedniej wilgotności – może być to na przykład mokra karma dla psa Fitmin.

Oceń