Together Magazyn » Dom » Jak dopasować najlepszy materac?
materac hever - plakat reklamowy

Jak dopasować najlepszy materac?

Z pewnością wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Jak dopasować najlepszy materac, żeby spokojnie i bezpiecznie spać? W tym artykule zwrócimy uwagę na aspekty kluczowe w procesie wyboru optymalnego materaca do snu. Pod lupę weźmiemy rekomendowane modele z oferty Salonów Snu Hever. Sprawdź, jak dopasować najlepszy materac, poprawić jakość snu i zadbać o swoje zdrowie.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie materaca?

Wbrew pozorom wybór dobrego materaca nie jest prosty. Jest to związane z tym, że nie ma uniwersalnego modelu, który spełni oczekiwania każdego odbiorcy. Każdy z nas ma inne upodobania oraz parametry fizyczne organizmu. One również odgrywają ważną rolę w procesie zakupowym. Właśnie dlatego warto skorzystać z porad ekspertów. Dobra analiza i wybór najlepszego materaca sprawią, że każdego dnia będziemy budzić się w dobrym samopoczuciu i wypoczęci. Poniżej kluczowe aspekty, na które musisz zwrócić uwagę.

Twardość materaca

Jednym z kluczowych parametrów materaca jest jego twardość. Należy trafić w punkt, aby materac z jednej strony nie był zbyt twardy, a z drugiej zbyt miękki. Jeżeli wybierzesz zbyt twardy materac, to trudno będzie o zachowanie wygodnej i zdrowej pozycji snu. Niemożliwe będzie uzyskanie linii prostej kręgosłupa oraz ułożenie barków w jednej płaszczyźnie. Efektem tego jest zwiększone napięcie mięśniowe i wyraźnie pogorszona jakość snu. Może to powodować poważniejsze dolegliwości zdrowotne. Właśnie dlatego należy dopasować twardość materaca do swojej wagi oraz zgodnie z wytycznymi specjalistów w tym zakresie. Rekomenduje się skonsultowanie zakupu z lekarzem lub specjalistą. Dobrym do tego miejscem będzie np. stacjonarny Salon Snu Hever.

Jakie wypełnienie?

Pod kątem wyboru materaca ważne jest jego wypełnienie. Standardowo modele dzieli się na sprężynowe i kieszeniowe. Należy dobrać to bezpośrednio do swoich potrzeb. Atutem materaców sprężynowych jest to, że ułatwiają cyrkulację powietrza i łatwiej utrzymać chłód w trakcie snu. Podczas snu poszczególne części ciała nie podlegają dodatkowemu obciążeniu. Coraz popularniejsze stają się materace piankowe, które lepiej dopasowują się do ciała i redukują uczucie ucisku. W obu wariantach do wyboru są modele o różnym poziomie twardości. Sprawdzają się zarówno w łóżkach pojedynczych, jak i małżeńskich. Wybór w tym zakresie jest kwestią indywidualną, jednak warto skonsultować go ze specjalistą.

Dopasowanie materaca do budowy ciała użytkownika

Oczywiście materac powinien być bezpośrednio dopasowany do ciała użytkownika. Jeden model może być doskonałym wyborem np. dla Twojego przyjaciela, jednak niekoniecznie dobrym dla Ciebie. Pod uwagę bierze się przede wszystkim wzrost i wagę użytkownika. Ciekawym wyborem w tym zakresie są materace z dedykowanymi strefami twardości, takie jak Hilding Salsa. W ich budowie uwzględniono siedem stref twardości dla takich części ciała jak: głowa, barki, pas piersiowy, biodro, kolana, łydki i stopy. Warto zapoznać się z parametrami technicznymi wybranych modeli i podjąć świadomy wybór zakupowy.

Czy stelaż ma znaczenie?

Przy doborze materaca znaczenie ma również stelaż, na którym będzie on użytkowany. Choć nie każdy zwraca na to uwagę, to jednak warto sprawdzić optymalne połączenie. Ten sam materac inaczej będzie zachowywał się na stelażu drewnianym, metalowym a jeszcze inaczej na posadzce. Jeżeli postawisz na stelaż z listwami elastycznymi, to pamiętaj o tym, aby przerwa między pojedynczymi listwami nie była większa niż 5 centymetrów.

Rekomendowane modele z oferty Salonów Snu Hever

Doskonałym miejscem do zakupu wysokiej jakości materaca są Salony Snu Hever. Od lat marka ta buduje pozycje jednego z liderów polskiego rynku w obszarze dystrybucji materaców, poduszek i innych produktów umożliwiających komfortowy sen. Do rekomendowanych modeli materaców należą m.in.: Materac Hybrydowy Sealy – Hybrid Classic, Materac Optimum – RUBIN czy też Materac Sealy – Stellar. Ułatwieniem w procesie zakupowym jest dedykowany konfigurator materacy, który przygotowali eksperci Salonu Snu Hever. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym lub w stacjonarnych Salonach Snu Hever. To miejsce, w którym znajdziesz dla siebie najlepszy materac.

5/5 – (5 głosów)