Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Gdy włosy mocno wypadają – poznajcie skuteczne i pewne sposoby na radzenie sobie z tym problemem
wypadające włosy - radzimy co zrobić najpierw!

Gdy włosy mocno wypadają – poznajcie skuteczne i pewne sposoby na radzenie sobie z tym problemem

Nasze włosy nie mają lekko. Często narażone są na działanie inwazyjnych zabiegów fryzjerskich. Farbowanie, rozjaśnianie włosów, a także codzienna stylizacja nie wpływają dobrze na ich stan. Często po prostu zaczynają wypadać. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Właściwa pielęgnacja to podstawa

Zacznijmy od tego, że z problemem wypadających włosów można sobie poradzić. Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Na początek pamiętajcie, aby zawsze spłukiwać włosy letnią bądź zimną wodą. W ten sposób pobudzicie mikrokrążenie. Dodatkowo należy unikać kosmetyków do stylizacji, które uszkadzają strukturę włosów. Ponadto włosy powinno się suszyć tylko i wyłącznie zimnym strumienie, a suszarka powinna mieć funkcję jonizacji. Bezwzględnie należy ograniczyć ilość zabiegów fryzjerskich. Jeżeli macie siwe włosy i chcecie je zafarbować, to lepiej zdecydować się na farbowanie henną, które zwyczajnie jest mniej obciążające. Przejdźmy już do kosmetyków. I tutaj ważny jest szampon na wypadanie włosów. Polecamy produkt, który pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych, ale też dotleni cebulki włosów i je wzmocni. Konieczne wybierajcie szampon na bazie składników aktywnych, do których możemy zaliczyć olejek z bergamotki, ale też rozmarynu. Dobrze sprawdza się ekstrakt z papryczki chili czy znana wszystkim kofeina. Po umyciu włosów trzeba nałożyć na włosy jeszcze odżywkę z dodatkiem ekstraktów z roślin. Raz w tygodniu powinno się stosować  wcierki na bazie skrzypu polnego bądź też pokrzywy.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Warto także spróbować domowych sposobów, które mogą być bardzo skuteczne. Polecamy choćby maseczkę jajeczną. Jej przygotowanie jest proste. Wystarczy tylko wbić do miski jajko, a potem za pomocą widelca nieco je ubić. Gdy powstanie pianka, dodajemy do niej dwie łyżki oliwy z oliwek i dwie łyżki soku z cytryny. Całość mieszamy, następnie nakładamy na skórę głowy i wmasowujemy maseczkę. Po kilku chwilach zakładamy czepek i czekamy aż maseczka bardziej się wchłonie. Po około 20 minutach można już ją zmyć lekko ciepłą wodą. Pozostaje już tylko umycie włosów. Przypominamy, że maseczka będzie skuteczna jeżeli przynajmniej raz w tygodniu będziecie ją przygotowywać.

Gdy stres jest Twoim wrogiem

Nie tylko nieodpowiednia pielęgnacja sprawia, że włosy wypadają garściami. Często dochodzi do tego na skutek stresu. Wiadomo, że żyjąc w XX wieku nie można wyzbyć się go całkowicie. Ale można zrobić coś dla siebie, co sprawi, że lepiej będziecie sobie z nim radzić. Jeżeli rzeczywiście nie ma możliwości wyeliminowania stresu, warto pomyśleć nad ćwiczeniami rozluźniającymi. Można także zapisać się na jogę, gdzie nauczycie się prawidłowo oddychać. To nadal nie wszystko, bo skuteczna w walce ze stresem jest aktywność fizyczna, a raczej zmęczenie. Podczas zmęczenia dochodzi do wyrzutu endorfin inaczej zwanych hormonami szczęścia, które mają też działanie odstresowujące. Konieczna jest także zdrowa dieta. Wyobraźcie sobie, że można obniżyć poziom kortyzolu jeżeli będzie się wybierać produkty bogate w antyoksydanty, do których możemy zaliczyć choćby witaminy A,C oraz E. Najlepszym ich źródłem są warzywa, owoce i rzecz jasna orzechy, ale bez soli. Codziennie wypijajcie także dwa litry wody oraz soki. Gdy odczuwacie bardzo intensywny stres, sięgnijcie po herbatkę miętową czy z melisy.

Oceń