Together Magazyn » Aktualności » GDAŃSCY PIANIŚCI MIASTU 2016

GDAŃSCY PIANIŚCI MIASTU 2016

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Zaprasza na zimowa edycje festiwalu

GDAŃSCY PIANIŚCI MIASTU 2016

Sala Mieszczańska
Ratusza Staromiejskiego
(Korzenna 33 / 35)

18, 20 i 21 lutego 2016 r.
godz. 18:00

Bilety: 5zł – do nabycia na godzinę przed każdym koncertem
O FESTIWALU

Festiwal Gdańscy Pianiści Miastu ma na celu przybliżać szerszej publiczności pianistów związanych z Gdańskiem, przede wszystkim wychowanków gdańskiej szkoły pianistycznej. Wśród wykonawców znajdują się byli i obecni studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, pedagodzy gdańskiej uczelni, absolwenci gdańskich szkół muzycznych czy też artyści, którzy wywodzą się z Gdańska oraz kontynuują swoją edukację i karierę w różnych ośrodkach w kraju i za granicą.

Jednym z założeń festiwalu jest także współpraca z laureatami Międzynarodowego Bałtyckiego Konkursu Pianistycznego odbywającego się w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Ideą festiwalu jest pobudzanie do aktywności gdańskiego środowiska pianistycznego, jego integracja poprzez wspólne koncertowanie, a także promocja artystów i pomoc w realizacji ich planów twórczych.

Pomysłodawca i opiekun artystyczny festiwalu
Adrianna Wolf

Podczas tegorocznej zimowej edycji festiwalu odbędą się trzy wieczory muzyki poważnej. Artyści zabiorą słuchaczy w intrygującą podróż poprzez muzyczne style i epoki. Zabrzmią dzieła zróżnicowane pod względem formy i charakteru. Obok występów młodych utalentowanych pianistów, publiczność będzie miała okazję usłyszeć interpretacje doświadczonego już artysty – pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku – Piotra Słopeckiego. Swoim recitalem pianista otworzy tegoroczny festiwal

Szczegółowy program festiwalu w załączniku oraz na stronie:
www. nck.org.pl

Oceń