Together Magazyn » Aktualności » Fundacja „Sprawni Inaczej” zaprasza na Spektakl Teatralno-Muzyczny!

Fundacja „Sprawni Inaczej” zaprasza na Spektakl Teatralno-Muzyczny!

fot. Mat. Prasowe Fundacji „Sprawni Inaczej”

Fundacja „Sprawni Inaczej” zaprasza wszystkich miłośników sztuki na Spektakl Teatralno – Muzyczny w wykonaniu zespołu „a może…”, który odbędzie się w niedzielę tj. 7 lutego o godz. 17:00 w Zatoce Sztuki, Sopot Al. F. Mamuszki 14. Wstęp wolny!

To wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny o morzu, lesie, ludziach morza i tym, co czasami jest niespodziewane w przestrzeni miasta. Projekt realizowany jest w ramach działalności Fundacji „Sprawni Inaczej”, w którym uczestniczą również osoby niepełnosprawne. Spektakl jest inspirowany dźwiękami morza, lasu i miasta. Muzycy z zespołu „ a może…” grają wykorzystując naczynia wypełnione wodą. Dźwięk, który wydaje woda do złudzenia przypomina fale morskie, wypełniając podczas koncertów całą przestrzeń. Uczestnicy i słuchacze spektaklu stają się bezpośrednimi świadkami niezwykłego wydarzenia. Zaczyna się magiczna opowieść o morzu i życiu blisko natury. Muzyce towarzyszą wyjątkowe nuty – partytura zapisana pędzlem w formie wyświetlanych rysunków autorstwa sopockiego artysty Pera Oscara Dahlberga. To muzyka ilustracyjna do zmieniających się nieustannie form graficznych. Zawiera elementy improwizacji, motywy zaczerpnięte z jazzu, bluesa, reggae oraz innych gatunków. Muzycy używają instrumentów perkusyjnych, klawiszowych, gitary basowej, bębnów i wszystkiego, co tylko nadaje się do grania. Mogą tam znaleźć się także nietypowe instrumenty: butelki wypełnione wodą, nadmorskim piaskiem czy kamieniami.

Spektakl to nie tylko dźwięk i obraz – to żywa interakcja. To także teatr. To przede wszystkim emocje. To uczucia zapisane również w postaci zdjęć. Muzycy nie tylko grają na scenie wykorzystując instrumenty, grają samymi sobą, stają się jednocześnie aktorami tego wyjątkowego widowiska. Ważną częścią spektaklu są elementy parateatralne wzbogacające ten muzyczny projekt. Każdy ze słuchaczy może stać się niespodziewanie jego uczestnikiem, pojawić się na moment na scenie i razem z muzykami na żywo tworzyć ten wyjątkowy spektakl.

Serdecznie zapraszamy!

Oceń