Together Magazyn » Kultura » Festiwal Księżniczek Disneya w każdą sobotę i niedzielę października w Multikinie

Festiwal Księżniczek Disneya w każdą sobotę i niedzielę października w Multikinie

Najsłynniejsze animacje Disneya z niezapomnianymi przygodami ulubionych bohaterek powracają na wielki ekran. W każdą sobotę i niedzielę o 12:00
w kinach sieci Multikino będziemy przypominać opowieści o odwadze, poświęceniu, marzeniach, przyjaźni i miłości w czterech arcydziełach studia Disneya: „Pięknej i Bestii 3D”, „Małej syrence”, „Zaplątanych 3D” i „Krainie lodu”.

Festiwal_Księżniczek-Disney-plakat

Poranki o godzinie 12.00 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 5. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji.

Księżniczki Disneya oraz Anna i Elsa z „Krainy lodu” to wyjątkowe bohaterki, których historie inspirują, pobudzają wyobraźnię i zachęcają dziewczynki do tworzenia własnych opowieści. Przygody Belli, Roszpunki i Ariel uczą, że warto podążać za marzeniami,
a troska o najbliższych i ciekawość świata zawsze zostają nagrodzone.

Prezentujemy cztery nagrodzone Oscarami filmy wypełnione niezapomnianymi piosenkami i postaciami, z którymi wielu z nas przyjaźni się od bardzo dawna.

Festiwal Księżniczek Disneya to wyjątkowa okazja, by kilka pokoleń widzów wspólnie udało się do krainy wyjątkowej magii Disneya.

Piękna i Bestia 3D

reż: Kirk Wise, Gary Trousdale

w polskiej wersji językowej: Jolanta Wilk, Katarzyna Pysiak, Stefan Każuro, Jakub Szydłowski, Ryszard Nawrocki, Mirosława Krajewska, Jacek Czyż

Daj się porwać jednej z najbardziej cenionych animacji wszech czasów. Poznaj historię Belli, bystrej, młodej dziewczyny, która w poszukiwaniu zaginionego ojca trafia do zaczarowanego zamku. Mieszka w nim książę zmieniony w tajemniczą bestię. Z pomocą zamkowej służby zaklętej w przedmioty Bella przekonuje się, że prawdziwe piękno kryje się w sercu. Pierwszy w historii film animowany nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film.

Projekcja: 4 – 5 października

Zaplątani 3D

Reż: Nathan Greno, Byron Howard

W polskiej wersji językowej: Julia Kamińska, Katarzyna Popowska, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Mirosław Zbrojewicz

Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar, szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie – ku swemu zdumieniu – spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie…

Projekcja: 11 – 12 października

Mała syrenka

reż: John Musker, Ron Clements

w polskiej wersji językowej: Beata Jankowska, Jacek Kopczyński, Stanisława Celińska, Ryszard Nawrocki, Emilian Kamiński

Ariel jest oczarowana światem ludzi. Wbrew zakazowi ojca, władcy oceanu, Króla Trytona, wypływa na powierzchnię i podczas sztormu ratuje księcia swoich marzeń. Zdecydowana, by stać się człowiekiem, zawiera układ z przebiegłą wiedźmą morską, Urszulą. Ceną za ludzką postać jest jej piękny głos. Będzie miała tylko trzy dni, by z pomocą morskich przyjaciół, Florka i Sebastiana, zdobyć miłość księcia Eryka i ocalić królestwo swojego ojca. Widowiskowa animacja, niebywale barwne postacie i dwa Oscary: za najlepszą muzykę oraz za najlepszą piosenkę dla „Na morza dnie”.

Projekcja: 18 – 19 października

Kraina lodu

Reż: Chris Buck, Jennifer Lee

W polskiej wersji językowej: Anna Cieślak, Magdalena Wasylik, Lidia Sadowa, Katarzyna Łaska, Grzegorz Kwiecień, Paweł Ciołkosz, Czesław Mozil

Nieustraszona optymistka Anna sprzymierza się z mrukliwym człowiekiem gór Kristoffem i jego wiernym reniferem Svenem. Podczas bohaterskiej podróży stawiają czoła surowej pogodzie, spotykają tajemnicze trolle i zabawnego bałwana, imieniem Olaf. Razem spróbują odnaleźć siostrę Anny, Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy.

Projekcja: 25 – 26 października

Październikowe Poranki o 12.00 odbędą się w Multikinie: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lubin, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź Silver Screen.

Bilet w cenie 12 zł już dziś można nabyć we wszystkich kasach biletowych kin sieci Multikino i Silver Screen Łódź oraz na stronie www.multikino.pl.

Poranki i ofert dla Przedszkoli

W tygodniu, od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość zorganizowana Poranków dla grup przedszkolnych (minimalna grupa to 20 dzieci).

Więcej o Porankach na http://multikino.pl/pl/wydarzenia/dzieci/

Oceń