Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Fasony damskich butów na obcasie – co wybrać?
Buty na obcasie bez pięty

Fasony damskich butów na obcasie – co wybrać?

Damskie buty na obcasie występują w wielu wariantach. Na jakie z nich warto się zdecydować? Oto nasz przegląd!

Szpilki

Szpilki charakteryzują się cienkimi, wysokimi i ostrymi obcasami. Są zazwyczaj wysokie i tworzą kobiece i eleganckie stylizacje. Szpilki są często noszone na oficjalne okazje, wieczorne imprezy oraz na randki. W poszukiwaniu takich butów warto zwrócić uwagę na szpilki Jimmy Choo, które przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem.

Buty na kaczuszce lub kitten heel

Obcasy te mają niewielką wysokość. Stanowią dzięki temu wygodniejszą alternatywę dla wyższych obcasów, a jednocześnie zapewniają odrobinę wyższą sylwetkę. Obcasy kaczuszki albo kitten heel nadają się zarówno na oficjalne, jak i swobodne okazje.

Buty na koturnie

Obuwie na koturnie mają szerszą piętę, która rozciąga się od tylnej części buta do przodu, zapewniając stabilność i wsparcie. Mają jednolitą wysokość na całej pięcie, oferując większy komfort w porównaniu do cienkich obcasów. Koturny są uniwersalne i można je nosić na różne okazje, w tym do pracy, na co dzień, a nawet na letnie imprezy.

Buty na klockowych obcasach

Obcasy klockowe są grube i szerokie, zapewniając lepszą stabilność i równowagę. Stanowią dzięki temu komfortową propozycję dla tych kobiet, które preferują obcasy bez utraty komfortu. Obcasy klockowe można nosić zarówno na co dzień, jak i na bardziej eleganckie okazje.

Buty na platformie

Takie obuwie ma grubą podeszwę z przodu buta, tworząc podwyższoną platformę, która zmniejsza kąt nachylenia stopy. Taka konstrukcja pomaga bardziej równomiernie rozłożyć ciężar i sprawia, że obcasy są wygodniejsze pomimo swojej wysokości. Buty na platformie są często widywane na imprezach, wieczornych wyjściach.

Buty na obcasie bez pięty

Obcasy bez pięty mają pasek, który owija się wokół tylnej części pięty, zapewniając wsparcie i utrzymując but na miejscu. Występują w różnych wysokościach obcasów i stylach, od casualowych po eleganckie. Obcasy na obcasie są uniwersalne i można je nosić zarówno na oficjalne, jak i mniej formalne okazje.

Buty na obcasach z paskiem na kostce

Takie buty mają wygodny pasek, który owija się wokół kostki, zapewniając dodatkowe wsparcie i stabilność. Także oferowane są w różnych wysokościach obcasów. Znakomicie nadają się one na różne okazje, od przyjęć, przez wesela, po pracę.

Damskie buty na obcasach występują więc w wielu wariantach, dlatego wśród nich można bez większych problemów dobrać komfortowe i eleganckie propozycje dla siebie wśród różnych propozycji producentów tego damskiego obuwia!

Oceń