Together Magazyn » Dom » Ekologiczne domy w 3 dni, czyli budowa z Hanlo

Ekologiczne domy w 3 dni, czyli budowa z Hanlo

Proces budowania domu kojarzy się z długotrwałą inwestycją, która wymaga ogromnego nakładu sił i środków. Sama przeprowadzka to moment, na który z reguły trzeba czekać długo i cierpliwie. Czy można skrócić ten czas, a zarazem wybudować solidny i ekologiczny dom?

 

Budowa domu może być jednym z poważniejszych wyzwań w życiu. Oczywiście oznacza ona radykalną zmianę w życiu, choć przede wszystkim trzeba mieć na względzie skrupulatne planowanie poszczególnych prac. Pominąwszy sam wybór działki i załatwienie formalności budowlanych, samo wznoszenie niewielkiego domu i doprowadzenie go do stanu surowego może zająć około pół roku, o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego. Średnio na budowę niewielkiego domu, przy zastosowaniu tradycyjnych technologii, trzeba uwzględniać czas 10–12 miesięcy, przy założeniu, że prace będą prowadzone bez zbędnych przestojów.

 

A może dom z prefabrykatów…?

W tradycyjnym budownictwie pewnych procesów nie da się przyspieszyć, choćby ze względu na specyfikę wiązania betonu. Metodą, która pozwala skrócić czas budowy, jest wznoszenie domów z gotowych prefabrykatów. Choć przy typowych rozwiązaniach wydaje się to nierealne, czas budowy domu może wynieść zaledwie trzy miesiące! W przeciwieństwie do tradycyjnych domów, domy budowane z drewnianych prefabrykatów nie wymagają osuszenia i można się do nich wprowadzać praktycznie od zaraz. Często można skorzystać z kompleksowej usługi sprzedaży domów wyposażonych „pod klucz”, co oznacza dodatkową oszczędność czasu.

 

Energooszczędne rozwiązania firmy Hanlo

Hanlo to jedna z firm oferujących domy wykonane z prefabrykatów. To firma, która wybudowała już ponad 15 tysięcy domów w całej Europie, w tym również na Pomorzu. Dom modelowy można obejrzeć w Jagatowie, nieopodal obwodnicy Trójmiasta. Wszelkie prefabrykaty domów Hanlo są wykonywane w fabryce niemieckiej, a realizacja zlecenia polega na ich łączeniu w zamkniętą całość. Domy są wykonywane z naturalnych i ekologicznych surowców, niewymagających konserwacji i używania środków chemicznych.

Wielkim atutem domów Hanlo jest ich energooszczędność. Standardowo są stosowane energooszczędne ściany o grubości 310 mm. Uzyskiwany współczynnik przenikania ciepła (U = 0,13) jest jednym z najlepszych w Europie. Gwarantuje on stałą temperaturę we wnętrzu, doskonałą izolację cieplną i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Klienci, którzy chcą jeszcze zwiększyć energooszczędność swojego domu, mogą za niewielką dopłatą wybrać ścianę pasywną. Dzięki niej zapotrzebowanie na energię grzewczą jest znacznie niższe. Izolowana warstwa instalacyjna zwiększa grubość ściany o około 60 mm. Specjalnie ocieplona płaszczyzna dachu zapewnia doskonałą izolację cieplną. Standardem wyposażenia domów Hanlo są 3-szybowe okna PCV lub na życzenie okna drewniane.

 

Stosowane jest również efektywne niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, które zapewnia wydajniejsze dostarczanie ciepła niż tradycyjne systemy grzejnikowe, zarazem eliminując zjawisko unoszenia się kurzu. Aby zapewnić właściwą cyrkulację wewnątrz, bez ubytku ogrzanego powietrza, standardowo jest stosowany rekuperator – centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Pompy ciepła pomagają ogrzać dom najniższym nakładem kosztów, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. To rozwiązanie korzystne ekonomicznie i ekologicznie umożliwia uniezależnienie się od tradycyjnych paliw kopalnych.

 

Ekologiczne i stylowe drewno

Dom na miarę XXI wieku powinien gwarantować wygodę, zapewniać wysoką jakość wykonania, a zarazem spełniać restrykcyjne normy ekologiczne. Takie są właśnie domy firmy Hanlo. W ich konstrukcji w 90% stosuje się odpowiednio wysuszone i poddane obróbce drewno sosnowe lub świerkowe. Odpowiednia obróbka drewna sprawia, że nie musi być ono dodatkowo konserwowane i jest w pełni antyalergiczne.

Domy drewniane zawsze będą rozwiązaniem ponadczasowym, a ich styl, klasa i estetyka nigdy nie spowszednieją. Dobór i fachowa obróbka tego najszlachetniejszego surowca gwarantuje wyjątkową jakość, która zapewnia niezrównaną satysfakcję użytkownikom.

 

Jakość i kompleksowa obsługa

Kompleksowa obsługa klienta przez firmę Hanlo obejmuje praktycznie wszystkie etapy realizacji zlecenia – od wykonania płyty fundamentowej, po dobór elementów wyposażenia wnętrz i wyposażanie „pod klucz”, w wersji przeznaczonej od razu do zamieszkania. Oczywiście można zamówić również domy w stanie surowym, decydując się na ich samodzielne wykończenie. Jakość konstrukcji domów Hanlo jest objęta 30-letnią gwarancją, a inne elementy wyposażenia podlegają 5-letniej gwarancji. Niemiecka solidność nie jest zatem w tym przypadku pustym frazesem, ale realną wartością, którą można doceniać przez wiele lat. Dostępne są zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, z poddaszem – wolnostojące i bliźniaki. To rozwiązanie dla i dużych, i małych rodzin.

Więcej informacji na temat oferty firmy Hanlo można znaleźć na stronie internetowej hanlo.pl. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na piknik, podczas którego zostanie zaprezentowany przykładowy montaż (26-27 września, godz.: 7.00-20.00, Pszczółki, ul. Rataja 13).

hanlo

Oceń