Together Magazyn » Aktualności » EduScrum, czyli metodyki wkraczają do szkół

EduScrum, czyli metodyki wkraczają do szkół

Jak uczyć się efektywnie, komunikować się w grupie i współpracować, nie zatracając przy tym własnej osobowości – tego właśnie uczy innowacyjny program eduScrum. Podczas pierwszego w tym roku spotkania EduGenerator organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER o projekcie opowie jego entuzjastka i promotorka Paulina Orbitowska-Fernendez. Wydarzenie odbędzie się 6 marca. Zapisy dostępne są na stronie: edugenerator.inkubatorstarter.pl

– Wyobraźmy sobie, że zapraszamy do naszego świata osobę z XVIII wieku. Jak na dobrego gospodarza przystało, pokażemy mu wszystko, czym możemy się pochwalić: nowoczesne samochody, szklane biurowce, domy i elektronikę. To 300 lat różnicy. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim sposób w jaki postrzegamy świat, nauczeni doświadczeniami rewolucji i wojen. Jest jednak kilka rzeczy, które od czasów Rewolucji Przemysłowej stanęły w miejscu. Jedną z nich jest szkoła, a właściwie system i metody nauczania – mówi Paulina Orbitowska Fernandez, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, trenerka komunikacji i transformatorka tradycyjnego podejścia do zarządzania zespołami.

EduScrum to proces nauczania dający uczniom możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Dzieci i młodzież stają się twórcami i właścicielami procesu uczenia się. To kultura współpracy i otwartości odpowiadająca na współczesne potrzeby uczniów. Program uwzględnienia tempo pracy, co bezpośrednio przekłada się na ich poczucie wartości, wewnętrzną motywację, radość z poznawania świata oraz lepsze rezultaty. EduScrum łączy nauczycieli, którzy pragną zmiany w edukacji, jednocześnie nie zaniedbując tego co najważniejsze, czyli realizacji podstawy programowej oraz osiągania zadowalających wyników nauczania.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji tego programu. Dzisiejsza młodzież stawia przed nauczycielami i rodzicami wyzwania, które niesie technologia i otaczające nas procesy. Dlatego też nasze projekty edukują nie tylko najmłodszych ale też edukatorów z tradycją i doświadczeniem. Zainteresowanie warsztatem przerosło nasze oczekiwania i jesteśmy przekonani, że warto inwestować w rozwój edukacji. – mówi Tomasz Szymczak, Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, organizator wydarzenia.

Świadomość uczniów z roku na rok rośnie. To odważni, znający różne kultury i języki, dociekliwi ludzie. Natychmiastowy dostęp do informacji sprawia, że od momentu powstania w ich głowie pytania, do wyszukania odpowiedzi mija kilka sekund. Dlatego rola nauczyciela także powinna ulec transformacji i dostosować się do otaczającej rzeczywistości. Czasy kiedy nauczyciel jako jedyna osoba w klasie ma dostęp do wiedzy bezpowrotnie minęły. Nauczyciel nie może konkurować z Internetem, dlatego powinien stać się mentorem, który wspiera ucznia w jego drodze do wiedzy, o świecie i o nim samym – dodaje prowadząca warsztaty Paulina Orbitowska Fernandez.

EduScrum to innowacyjne narzędzie, które od 6 lat wspiera wiele szkół na świecie. Już 6 marca w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, podczas spotkania EduGenerator przedstawimy je nauczycielom i udowodnimy, że eduScrum to kompleksowa metoda, która może pomóc wzbogacić pracę w zespole i wzmocnić umiejętność współpracy i komunikacji w szkole. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy znajdują się na stronie: edugenerator.inkubatorstarter.pl.

Oceń