Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dobierać lampy? Design w nowoczesnym stylu

Jak dobierać lampy? Design w nowoczesnym stylu

Dzisiejszy artykuł w całości będzie krążył wokół tematu oświetlenia. Zastanowimy się, jakie lampy są modne w 2018 roku oraz jak funkcjonalnie zaprojektować pomieszczenie, aby dodatkowo było jeszcze estetyczne i oryginalne. Czy wiedzieliście, że można to zrobić za pomocą jednej lampy. Design produktów oferowanych na rynku jest tak charakterystyczny, że miejscami ciężko odróżnić czy jest to ozdoba, dzieło sztuki, czy przedmiot codziennego użytku.

Szeroka oferta sklepów z oświetleniem

Najlepiej udać się do popularnych sklepów z akcesoriami dla domów i mieszkań i właśnie tam poszukać lamp. Design ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w kontekście całości wystroju. Dobrze by było, żeby wszystkie jego elementy były spójne i łączyły się ze sobą. Można oczywiście pokusić się o eksperymenty, które często skończą się sukcesem, ale jeżeli przedobrzymy, może poskutkować to kiczowatym i brzydkim wnętrzem. Obecnie na rynku lamp design produktów jest bardzo zróżnicowany, dlatego dotarcie do wymarzonej wersji to w zasadzie kwestia czasu i ograniczeń finansowych.

Nowoczesne lampy LEDowe

Można również skorzystać ze sklepów internetowych i tam wybrać lampy design. Styl proponowany przez marki sprzedające swoje produkty w Internecie jest naprawdę różny. Będą to zarówno proste lapy sufitowe, klasyczne kinkiety nawiązujące swoim stylem do barkowych lub wręcz średniowiecznych wnętrz, czy niezwykle nowoczesne lampy, w których zastosowano połączenie szkła, w które wkomponowany są żarówki LEDowe. Te ostatnio biją rekordy popularności, a jest to spowodowane w głównej mierze ich ekonomicznością – LEDy zużywają w przeliczeniu mniej prądu niż tradycyjne wersje żarówek.

Niezależnie od tego, na który typ oświetlenia się zdecydujemy, trzeba pamiętać, że jego główną funkcją ma być doświetlanie przestrzeni czy to w pokojach, czy na zewnątrz. Istnieją oczywiście lampy techniczne, które mają za zadanie pełnić najczęściej funkcję dekoracyjną lub być światłem okazjonalnym, ale zdecydowaną większość lamp kupujemy ze względu na to, by spełniały one należycie swoją podstawową funkcję. Kiedy już uda nam się dopasować lampy, design będzie kolejną rzeczą, na którą już teraz ze spokojem można zwrócić uwagę. Poszczególne typy oświetlenia najczęściej oferowane są w kilku wariantach, dlatego wybranie najodpowiedniejszej wersji nie powinno stanowić problemu. Tutaj należy szczególną uwagę zwrócić na dopasowanie oświetlenia w kontekście reszty wystroju. Do nowoczesnych wnętrz dopasowujemy designerskie lampy, a do klasycznie urządzonych mieszkań oświetlenie w podobnym stylu.

Oceń