Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dieta pudełkowa – zalety korzystania

Dieta pudełkowa – zalety korzystania

Nowoczesną metodą dostarczania posiłków do klienta jest dieta pudełkowa. Decyduje się na nią coraz więcej osób. Istnieje jednak jeszcze spore grono osób, bardzo mało wie na jej temat. Jeżeli jesteście na etapie podejmowania decyzji, czy warto skorzystać z rozwiązania jakim jest dieta pudełkowa to koniecznie czytajcie dalej.

Wybierz co zjesz

Wiele osób jako pierwszy negatyw diety pudełkowej mówi o braku różnorodności w posiłkach. Nie jest to prawdą. Większość firm na rynku posiada w swojej ofercie kilka diet do wyboru. Niektóre idą o krok dalej i wprowadzają diety indywidualne. Oczywiście nie będą one tworzone od podstaw pod klienta (choć i takie mogą się zdarzyć), ale będą zawierały kilka jego wytycznych. Może to być chociażby wykluczenie jakiegoś alergenu. Wiele firm posiada również specjalnie opracowane diety pod kątem wegetarian lub wegan. Możemy spotkać się również z dietami opierającymi się tylko na rybach. Oczywiście istnieją również propozycje dla osób, które nie tylko chcą się zdrowo odżywiać, ale również uprawiać regularnie sport. Takie manu będzie zdecydowanie bardziej kaloryczne, by dać organizmowi siłę na cały dzień.

Jesz ile chcesz

Wybór tego co zjemy to jedno. Następnie przychodzi pora na wybranie ilości posiłków. Podstawowe założenie mówi o pięciu posiłkach na dobę. To podejście jest bardzo racjonalne i poparte wieloma badaniami. Jednak możemy zdecydować się również na dietę składającą się tylko z trzech posiłków. Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez niektóre firmy jest możliwość zakupu wyłącznie jednego posiłku. Będzie tu chodziło np. o śniadania lub lunch. Jest to naprawdę dobra opcja dla osób, które nie mają pomysłu na to co zabrać ze sobą do pracy, czy na zajęcia. Niezależnie od tego na jaki rodzaj diety się zdecydujemy musimy pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu. W tej kwestii przydatny będzie ten link, który wyjaśnia jak ważne jest picie odpowiedniej wody. Tak więc niezależnie od tego ile posiłków w ciągu dnia zjemy, ilość wody jaka powinniśmy przyjąć się nie zmienia.

Jedzenie bez wychodzenia z domu

To jedna z największych zalet diety pudełkowej. Otwierasz oczy, a jedzenie już na Ciebie czeka. Nie musisz wychodzić z domu, co więcej nie musisz wstawać wcześniej by przygotować posiłek. Nie musisz też martwić się co zjesz w pracy, czy po niej. Tu wszystko masz już przygotowane, zapakowane w szczelne opakowania, które nadają się do dalszego transportu. Wystarczy, że ustalisz z dostawcą adres i godzinę, na którą ma przyjechać paczka z jedzeniem. Tu tylko jedna ważna kwestia. Przed wyborem firmy sprawdź jaki ma zasięg działania. Dla przykładu wejdź tutaj i zobacz gdzie dowożą.

Jeśli zdecydujesz się na wybór diety pudełkowej to możesz zapomnieć o chodzeniu na zakupy spożywcze. Nie będziesz musiał się już zastanawiać nad tygodniowym menu. Koniec z wcześniejszym wstawaniem, by przygotować śniadanie. Tu nie będą się także liczyły Twoje umiejętności kulinarne. Wystarczy, że złożysz zamówienie, podpiszesz umowę, a posiłki będą dostarczane wprost pod wskazany adres.

Oceń