Together Magazyn » Aktualności » Co jest niezbędne do gotowania podczas wyprawy górskiej?
co jest niezbędne podczas wyprawy górskiej? -odpowiadamy!

Co jest niezbędne do gotowania podczas wyprawy górskiej?

Wypoczynek na łonie natury to atrakcyjna alternatywa dla mieszkańców dużych miast, którzy na co dzień nie mają częstego kontaktu z przyrodą. Jeśli chcesz nacieszyć się pięknymi widokami i zapachem lasu, to dobrym pomysłem będzie wybranie się pod namiot lub do górskiego schroniska. Podczas wyprawy koniecznie zabierz ze sobą niezbędne akcesoria do gotowania. A co może się przydać w górach?

Kuchenka turystyczna

Nowoczesne kuchenki turystyczne są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Palnik podpina się do butli gazowej, a całość możesz bezpiecznie postawić na ziemi, dzięki stabilnym nóżkom. Kuchenki turystyczne często są dostępne w zestawie z dopasowanym garnkiem. Takie naczynie musi być zrobione z trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. Garnek powinien posiadać również zdejmowaną osłonę i wygodny, nienagrzewający się uchwyt. Zamiast kuchenki gazowej możesz też zdecydować się na survivalową kuchenkę na paliwo stałe lub samowar turystyczny. Każde z tych rozwiązań pozwoli Ci wygodnie podgrzać herbatę i przygotować kilka podstawowych posiłków. Wydajne kuchenki turystyczne w atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie górskim – e-horyzont.pl.

Czajnik i naczynia

niezbędny ekwipunek na wycieczkę w góry

Podczas pieszych wędrówek po górach można szybko zmarznąć, dlatego w Twoim zestawie do gotowania powinien się znaleźć turystyczny czajnik aluminiowy ze szczelną pokrywką. Do przechowywania napojów koniecznie weź ze sobą termos, a jeśli chcesz przygotować posiłek na drogę, to zamów wytrzymałą menażkę. W sklepie turystycznym bez problemu kupisz również zestaw naczyń zrobionych ze stali nierdzewnej, które świetnie się sprawdzą podczas gotowania na świeżym powietrzu. Do przyrządzenia sycącego posiłku przyda Ci się mały i duży garnek oraz głęboka patelnia. Kompletując zestaw do gotowania, nie zapomnij o kubkach, talerzach i miseczkach. Na biwak warto zabrać ze sobą także szklane lub plastikowe pojemniki, do których możesz wygodnie schować składniki i przyprawy. 

Kubek termiczny

zobacz co musisz zabrać ze sobą na wycieczkę w góry

Zwykły termos jest dosyć ciężki i nieporęczny. Jeśli planujesz zdobyć trudny szczyt, to potrzebujesz naczynia, które będzie nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Obecnie dużą popularnością wśród turystów cieszą się kubki termiczne. Jest to produkt, który doskonale utrzymuje temperaturę płynów przez wiele godzin. Sklep turystyczny – e-horyzont.pl to miejsce, w którym znajdziesz szeroki wybór kubków termicznych o różnych pojemnościach oraz w ciekawych wersjach kolorystycznych. W efekcie bez problemu zamówisz komplet naczyń i akcesoriów dla całej rodziny. W wyjątkowo upalne dni, zamiast kubka termicznego możesz wybrać butelkę na wodę z filtrem. Dzięki niej szybko nawodnisz organizm i zyskasz energię do dalszego działania. Nową butelkę przed pierwszym użyciem warto dokładnie wyparzyć, aby mieć pewność, że jest sterylnie czysta i bezpieczna dla wszystkich uczestników wyprawy. Gotowanie na łonie przyrody to świetna przygoda. Jednak pamiętaj, że można to robić tylko w wyznaczonych miejscach. Przed włączeniem kuchenki lub rozpaleniem ognia upewnij się, że teren wokół paleniska jest odpowiednio zabezpieczony. W ten sposób z łatwością zaparzysz herbatę, przygotujesz przepyszną zupę, gulasz lub jajecznicę z grzybami. Dobrze dobrany zestaw do gotowania to gwarancja, że wyprawa w góry będzie wyjątkowo udana i dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń.

Oceń