Together Magazyn » Aktualności » Chrzciny: impreza z atrakcjami zamiast spotkania przy stole
Organizacja uroczystości z okazji chrztu

Chrzciny: impreza z atrakcjami zamiast spotkania przy stole

Główny bohater chrzcin to zazwyczaj niemowlę, nieświadome jeszcze, co się wokół niego dzieje. Dla niego cała uroczystość pozostanie wspomnieniem ze zdjęć, natomiast rodzice, rodzina i goście z radością oczekują zarówno na samo przyjęcie przez dziecko sakramentu, jak też na świętowanie związane z chrzcinami, które jest dobrą okazją do spotkania bliskich osób i spędzenia czasu z dala od codziennych trosk.

Niekoniecznie za stołem, czyli nowe oblicza chrzcin

Dobór lokalu na uroczyste świętowanie chrztu warto rozważyć pod kątem dodatkowych atrakcji, aby zarówno najmłodsi, jak i wszyscy goście mieli miłe wspomnienia. Na początek oczywiście wspólny posiłek, dlatego należy zapoznać się wcześniej z menu i wybrać potrawy pod kątem oczekiwań i upodobań uczestników, ale też własnego smaku. Ciekawym rozwiązaniem może być połączenie dań tradycyjnej kuchni polskiej z potrawami innych zakątków świata. Odpowiednio przygotowane, doprawione i estetycznie podane, będą stanowiły najlepszą ozdobę każdego przyjęcia.

Sposoby urozmaicenia niedzielnego czasu

Czas po posiłku lub między kolejnymi daniami w przypadku dłuższych imprez można wykorzystać na atrakcje, które oferuje dany lokal. Wybierając restaurację za miastem, w pięknej okolicy można cieszyć się urokami przyrody nawet podczas zwykłego spaceru. Z dodatkowych atrakcji także warto skorzystać, jeżeli dostępne są na przykład:

  • ognisko lub grill – miła odmiana po części oficjalnej i wystawnym obiedzie lub zamiast posiłku wewnątrz lokalu. Na takie okoliczności zazwyczaj dostępna jest wiata albo specjalna altana, aby bez względu na pogodę można było rozpalić ogień;
  • zabytki i ciekawe budowle w otoczeniu lokalu – sam budynek może być na przykład zabytkowy albo niestandardowo wykończony, natomiast dodatkowe atuty to budowle w jego otoczeniu, takie jak skansen czy stary młyn, które warto zobaczyć;
  • wycieczki krajoznawcze – atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Organizator przyjęcia zapewnia wtedy środek transportu, może to być archaiczny pojazd, taki jak odpowiednio przygotowane i zadbane sanie lub furmanka;
  • plac zabaw – im większy i bardziej urozmaicony pod względem urządzeń, tym lepiej dla dzieci. Maluchy posiedzą grzecznie przy stole zaledwie kilka minut, ponieważ ich żywioł to aktywność, a energię najlepiej spożytkować w plenerze.

Odwiedzając lokal przed rezerwacją, można poznać wszystkie opcje zagospodarowania czasu spędzonego podczas przyjęcia z okazji chrztu. Dla osób dorosłych wystarczy często dobre jedzenie, miła atmosfera i piękny widok za oknem, ale również z myślą o nich, jak też i o młodszych uczestnikach imprezy, coraz częściej przygotowywana jest oferta urozmaicenia czasu.

Obsługa imprezy z okazji chrztu
Obsługa imprezy z okazji chrztu

Chrzest i reszta dnia

Zazwyczaj na chrzest rezerwowany jest cały dzień wolny, ponieważ uczestnicy chcą bez pośpiechu cieszyć się rodzinną uroczystością, a także w atmosferze relaksu spędzić czas z krewnymi, niekiedy widywanymi bardzo rzadko. Na gospodarzach przyjęcia spoczywa odpowiedzialność dbania o komfort wszystkich gości, natomiast obecnie nieodzownym pomocnikiem może być właściciel lub menadżer lokalu. Przedstawi on wszystkie możliwości, także z uwzględnieniem zmiennej pogody.

Na tak zaplanowany dzień należy mieć ze sobą dodatkowy komplet mniej oficjalnych ubrań. Jeżeli okolice lokalu to dostępne atrakcje turystyczne, można przedłużyć pobyt o kilka dni. Standardem w przypadku sal bankietowych staje się oferta wzbogacona o miejsca noclegowe, dlatego zarówno gospodarze przyjęcia, jak też ich goście, mogą wynająć pokój i spędzić więcej czasu w ciekawych okolicznościach przyrody, najlepiej z dala od wielkomiejskiego gwaru i szumu.

W takim otoczeniu również najważniejsza osoba dnia, otoczona przyrodą, będzie miała większą szansę na nową jakość wypoczynku.

Oceń