Together Magazyn » Aktualności » Pierwsza ważna uroczystość w życiu

Pierwsza ważna uroczystość w życiu

W tradycji chrześcijańskiej chrzest święty odgrywa bardzo ważną rolę. To przecież sakrament zmywający grzechy pierworodne, a zarazem dowód przyjęcia małego człowieka do wspólnoty religijnej. Nic dziwnego, że ma on uroczysty charakter, co przekłada się na celebrowanie tego wydarzenia w rodzinnym gronie.

Chrzest święty to pierwsza ważna uroczystość w życiu, której z oczywistych względów nie możemy pamiętać. Nie umniejsza to w niczym jej rangi. Już jako dorośli ludzie przeglądamy pamiątki w postaci zdjęć czy filmów, na których uwieczniono podniosłe chwile. Można na nich prześledzić również charakter zmian obyczajowych. Niektóre z nich są subtelne, inne – bardziej zauważalne. Co się zmieniło?

Jeszcze kilkanaście lat temu kupowanie ubrań do chrztu w sklepach z dewocjonaliami było normą. Co prawda, dziecko musiało wyglądać uroczyście, niemniej trudno było mówić w tym wypadku o elegancji. Szablonowe wzory i kolory, w połączeniu ze słabą jakością materiałów, sprawiały, że większość dzieci ubieranych na tę okoliczność wyglądało podobnie. I niezbyt szykownie. Słowem: dawniejsze ubranko do chrztu przypominało bardziej eleganckie śpiochy.

Obecnie czasy się zmieniły, a rodzice mają duże możliwości wyboru ubrań, które są przeznaczone na czas chrztu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niemowlęta wyglądały elegancko w tym dniu. W przypadku chłopców można wybrać wśród wielu rodzajów gustownych garniturków; nie brakuje również pięknych sukienek dla dziewczynek.

Ktoś mógłby zapytać, czy kupowanie okolicznościowych strojów dla tak małych dzieci nie jest przesadą. Jeśli traktujemy poważnie uroczystość chrztu świętego, to oczywiście, że nie. Jest to forma szacunku dla sakramentu, a jednocześnie zadbanie o wyjątkowość tego dnia. Wprawdzie dziecko nie będzie w stanie przypomnieć sobie swojego wyglądu, ale pozostaną przecież trwałe pamiątki, takie jak zdjęcia czy filmy.

Poszukując wysokiej jakości ubrań do chrztu dla dziewczynek i chłopców, wraz z akcesoriami i niezbędnymi dodatkami, warto zapoznać się z ofertą sklepu Stokrotka i Bratek. Znajdziemy tam wszystko, co jest niezbędne, aby nasza pociecha prezentowała się wyjątkowo podczas tej ważnej uroczystości.

Sklep Stokrotka i Bratek

ul. Kartuska 80, Gdańsk

e-mail: sklep@stokrotkaibratek.pl

http://stokrotkaibratek.pl/

Oceń