Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Bezpieczny sport w domowym zaciszu
photo--fcedfdf

Bezpieczny sport w domowym zaciszu

Stworzenie domowej siłowni jest marzeniem wielu osób. Dzięki temu zadbamy o dobrą kondycję i zdrowie, jednocześnie spędzając czas z rodziną. W takim miejscu nie może zabraknąć drabinki sportowej, która powinna odznaczać się solidnym wykonaniem i dobrą jakością. Jak wybrać drabinkę gimnastyczną? Na co zwrócić uwagę? Jakie zalety mają drabinki gimnastyczne do domu?

Wybór najlepszego rozwiązania

Drabinka sportowa jest stałym elementem wyposażenia na salach gimnastycznych i siłowniach. Co ciekawe, zauważyć można wzrost zainteresowania drabinkami sportowymi w domu. Domowa siłownia pozwala zadbać o koordynację ruchową i kondycję. Bardzo dobrze sprawdzi się także w trakcie rehabilitacji po urazach i złamaniach. Korzystają z nich również dzieci, dzięki czemu dochodzi  do zapobiegania wadom postawy i wyrobienia dobrych nawyków u malucha. Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwy. 

obraz

Drabinka sportowa w domu – metalowa czy drewniana?

Drabinki gimnastyczne zazwyczaj są wykonywane z metalu lub drewna. Największą popularnością cieszą się drewniane modele, które są przyjemne w dotyku i nie są śliskie. Z pewnością to znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie, które zastosujemy w domu lub na sali gimnastycznej. Zapewnia zachowanie estetyki, trwałości i bezpieczeństwa. Drabinka sportowa z metalu odznacza się natomiast wysoką wytrzymałością. Daje sporo możliwości co do rodzaju ćwiczeń, przy czym warto tutaj dokupić też inne akcesoria – gumy do skakania, worki bokserskie, siatki linowe. Okazuje się, że wielofunkcyjne modele wyposażone są w poręcze do robienia brzuszków i ławkę treningową. 

obraz

Wybór zależy od własnych preferencji. Drewniana drabinka jest uniwersalna i sprawdzi się w wielu miejscach, natomiast metalowa daje możliwość przeprowadzenia wszechstronnego treningu. Obie są dobrą opcją w siłowni domowej. 

Wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń

Drabinka gimnastyczna do domu to przyrząd, który urozmaici przestrzeń do treningów. Wykonywać możemy zróżnicowane treningi, takie jak podciąganie, zwisy, brzuszki, czy ćwiczenia sprawnościowe. Za pomocą dodatkowych akcesoriów ten przyrząd staje się prawdziwym atlasem do treningu. Za pomocą dodatkowych poręczy i ławeczki ćwiczenia będą wszechstronne i pozwolą na pobudzenie każdej partii ciała. Z pewnością warto poznać zalety drabinek wykorzystywanych w domowej siłowni. Są nimi głównie:

  • solidna konstrukcja, z której skorzystają dzieci i dorośli,
  • estetyka i dopasowanie do siłowni domowej,
  • niewielka powierzchnia użytkowa,
  • wielofunkcyjność,
  • łatwość montażu drabinki sportowej. 

Siłownia w domu

Siłownia domowa jest frajdą dla całej rodziny i metodą na rozładowanie energii. Drabinka gimnastyczna jest nie tylko sprzętem sportowym, lecz także szansą na utrzymanie zdrowego stylu życia domowników. Zamontujemy ją praktycznie w każdym pokoju, gdyż na jej montaż wymagany jest jedynie 1m2 powierzchni. Z pomocą takiej drabinki stworzymy plac zabaw w domu dla maluchów, siłownię dla dorosłych, huśtawkę dla dzieci, czy też ściankę wspinaczkową. Sportowy kącik będzie miejscem wspólnego spędzania czasu i dbania o aktywność fizyczną. Trenujący rodzice są motywacją dla dzieci, które także wyrobią w sobie dobre nawyki. Codzienna aktywność jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju. 

Drabinka gimnastyczna w domu cieszy się coraz większym uznaniem. Nie trzeba posiadać wiele miejsca, aby ją zamontować, a całą instalację wykonamy sprawnie i łatwo. Dzięki temu stworzymy siłownię domową z naszych marzeń i postawimy na zdrowie oraz dobrą kondycję. 

Oceń