Together Magazyn » Styl życia » Bankowość internetowa – porady i wskazówki
Bankowość internetowa – porady i wskazówki

Bankowość internetowa – porady i wskazówki

Bankowość internetowa to usługa, z której Polacy korzystają już powszechnie. Niektórzy logują się na swoje internetowe konta za pośrednictwem komputera, inni wybierają smartphona, jeszcze inni przeskakują pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami, w zależności od warunków, w jakich się znajdują. Jednak w każdym przypadku robienie elektronicznych przelewów, zdalne opłacanie rachunków czy płatności za zakupy w sklepach internetowych są na porządku dziennym, a najlepsza bankowość internetowa sprawia, że wszystkie te rzeczy są łatwe i szybkie. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w bankowości internetowej, mamy dla Ciebie garść porad i wskazówek, które pozwolą korzystać z niej lepiej i bezpieczniej.

Poznaj możliwości, jakie daje Ci bankowość internetowa

Bankowość internetowa to zbiór różnych usług, które bank oferuje zdalnie – czyli przez internet, bez wychodzenia z domu i bez kontaktowania się z pracownikami banku. Większość z nas wykorzystuje ją do płatności internetowych, sprawdzania salda i okazyjnych przelewów. Tymczasem usługi bankowe przez internet mają do zaoferowania wiele więcej. To między innymi możliwość efektywnego oszczędzania pieniędzy poprzez odkładanie ich na koncie oszczędnościowym albo na lokatach terminowych. To także dostęp do wielu produktów bankowych, jak kredyty gotówkowe czy karty kredytowe, bez wychodzenia z domu! Sprawdź zatem, co oferuje Ci bankowość internetowa, by móc pełniej ją wykorzystać i dopasować do swoich potrzeb.

Dbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

System bankowości internetowej jest ciągle ulepszany, a jego zabezpieczenia rozbudowywane. Ale jako użytkownik nie możesz całej odpowiedzialności zrzucać na swój bank, ponieważ największe niebezpieczeństwa związane z elektroniczną bankowością leżą w… zachowaniach użytkownika. Korzystając z konta online, zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj wskazówek podanych przez bank. Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych i haseł dostępu ludziom, którzy dzwonią do Ciebie, podając się za pracowników banku. Nie loguj się też przez podejrzane strony o adresach zbliżonych do banku, nie reaguj na linki zawarte w dziwnych wiadomościach e-mail. Bezpieczeństwo bankowości internetowej zależy także od Ciebie, więc zadbaj o nie.

Kontroluj swoje finanse dzięki rozbudowanym statystykom

Korzystanie z bankowości internetowej daje opcję wglądu w statystyki konta, a to oznacza możliwość poznania i analizowania struktury swoich wydatków i przychodów. Dawniej, żeby zrobić coś podobnego, trzeba było zapisywać wszystkie wydatki, rachunki i wpływy, a następnie sumować je i liczyć wybrane zależności. Teraz, kiedy do dyspozycji jest bankowość internetowa, rzeczy są dużo prostsze. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę, by przekonać się, na co wydajesz najwięcej pieniędzy, ile wynoszą Twoje średnie wydatki czy dochody, i jak mają się do średniej z poprzedniego roku lub dowolnie wybranego okresu. Możesz dzięki temu sprawniej prognozować swoje finanse, a także szukać możliwych oszczędności. To bardzo użyteczne narzędzia.

Bankowość internetowa ma wiele zalet, które warto poznać. Nie każdy skorzysta ze wszystkich oferowanych możliwości, ale dobrze wiedzieć o ich istnieniu. Dlatego polecamy szczegółowe zapoznanie się z ofertą bankowości internetowej dostępnej w Twoim banku. Może dzięki temu odkryjesz funkcjonalności, które znacznie ułatwią Ci zarządzanie swoimi domowymi finansami? Bez względu na to, czy będą to narzędzia inwestycyjne, szybkie pożyczki bez wychodzenia z domu, czy możliwość doładowania telefonu na kartę, bankowość internetowa kryje wiele niespodzianek, które mogą uprościć życie i zaoszczędzić czas.

Oceń