Together Magazyn » Gdańsk » 5 lat gdańskiego STARTERA

5 lat gdańskiego STARTERA

Tysiące wydarzeń i niezliczona liczba gości w miejscu, w którym biznesowy kąt znalazło już ponad 500 firm. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER obchodzi 5. urodziny!

STARTER od początku istnienia promuje ideę przedsiębiorczości wśród osób w każdym wieku. W samym 2016 roku w STARTERZE odbyło się około 200 wydarzeń poruszających temat przedsiębiorczości i nowych technologii. Ponad 2000 dzieci i młodzieży tworzyło modele biznesowe podczas Lekcji Przedsiębiorczości czy warsztatów In Business. Nie zabrakło także wydarzeń dla środowiska biznesowego, a także okazji do spotkań dla nauczycieli.
Nie tylko napięty kalendarz sprzyja budowie społeczności STARTERA, tworzą ją przede wszystkim firmy, które korzystają z jego przestrzeni. Ponad 500 startupów zdecydowało się na start biznesu w STARTERZE, a niemal 70 firm z większym stażem skorzystało z komercyjnej oferty inkubatora.

 

Jesteśmy dumni z tego, że aż 84% startupów, które trafiły pod nasze skrzydła wciąż działa na rynku. Mamy bogatą ofertę zarówno dla startupów jak i firm komercyjnych, którą z roku na rok staramy się dostosowywać do aktualnych potrzeb naszych klientów. Dostosowanie powierzchni biurowej pod wymogi najemców, otwarcie Crazy Roomu (pokoju do pracy i relaksu), aranżacja coworkingu oraz możliwość spotkań z doradcami to tylko część pozytywnych zmian, jakie udało nam się wdrożyć w STARTERZE w ciągu minionych 5 lat – mówi Katarzyna Best-Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

 

To właśnie w STARTERZE pierwsze kroki stawiało m.in. SentiOne, które obecnie oferuje monitoring Internetu w 24 krajach. Firma osiągnęła jeden z większych startupowych sukcesów 2016 roku, podpisując umowę inwestycyjną na 14 milionów zł. Tutaj rozwinął się także Everytap – aplikacja lojalnościowa, współpracująca z 700 lokalami gastronomicznymi, posiadająca już ponad 150 tys. użytkowników. A także firma Solwit, która po 5 latach rozwoju, wspieranego na starcie przez STARTER, ma już ponad 200 pracowników.

 

Powody do radości przysporzyli także finaliści programu wsparcia startupów opracowanego przez STARTER – Starter Rocket. Firma dr Poket dostała się do programu wspierającego młode projekty w Dolinie Krzemowej. Za to startup Footsteps rozwinął spersonalizowaną aplikację dla turystów, która posiada już 15 tys. użytkowników.
STARTER intensywnie patrzy w przyszłość i skupia się na rozwoju kolejnych przestrzeni dla biznesu w Gdańsku. Jedną z nich jest Clipster, oferujący miejsce do mieszkania i pracy, a także HUB Kreatywny, czyli zrewitalizowany biurowiec na Dolnym Mieście. W 2017 roku powstanie także przestrzeń dedykowana projektom morskim, rozwijana wraz z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego i Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA. A to tylko niektóre z możliwości, jakie dają STARTER i Miasto Gdańsk innowacyjnym biznesom. Sprawdź całą ofertę: www.inkubatorstarter.pl

Oceń