Together Magazyn » Aktualności » Wakacyjne programowanie w STARTERZE

Wakacyjne programowanie w STARTERZE

 

W sierpniu w Gdańsku nie zabraknie atrakcji dla nastoletnich fanów programowania. Stworzenie własnej gry komputerowej czy zaprojektowanie koszulki przyszłości to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników warsztatów kod.Starter(); organizowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Rodzice mogą zapisywać dzieci na bezpłatne zajęcia na stronie projektu: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

W ramach programu kod.Starter(); 75 dzieci rozpoczęło przygodę z robotyką w trakcie wakacyjnych półkolonii. A 160 dzieci może wziąć udział w weekendowych i miesięcznych warsztatach z programowaniem, które potrwają do grudnia 2016 roku. STARTER otrzymał nagrodę na rozwój projektu od internetowego giganta – firmy Google.

Naszym celem jest praktyczna nauka programowania, ze szczególnym uwzględnieniem promocji tej umiejętności wśród dziewczyn. Z tego powodu w każdej grupie warsztatowej musi być min. 50% dziewczynek, a także organizujemy zajęcia dedykowane tylko dziewczynom. W STARTERZE konsekwentnie obalamy stereotyp, że informatyka czy kodowanie interesuje tylko chłopców bądź co gorsze – tylko dorosłych! – mówi Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W sierpniu na młodych adeptów (dzieci w wieku 10-15 lat) czekają zaawansowane zajęcia ze Scratcha czy tworzenie własnych gier komputerowych. A dla dziewczynek STARTER organizuje dodatkowo zajęcia łączące programowanie z… modą. W weekend 6-7 sierpnia dziewczyny zaprojektują interaktywne koszulki przyszłości. W ruch pójdą tkaniny, płytki Arduino, diody LED i czujniki, które staną się częścią kreacji.

Wciąż mamy kilka miejsc dla dziewczyn na sierpniowe warsztaty! Zachęcamy także do zapisywania dzieci na listę rezerwową, istnieje szansa na dołączenie do projektu – dodaje Katarzyna Kołakowska ze STARTERA.

kod.Starter fot. M.Skotarczak

Dlaczego warto zapisać dziecko na warsztaty?

Kursy rozbudziły w córkach wyobraźnię i ciekawość związaną z możliwością programowania własnych aplikacji, gier. Córki niecierpliwie wyczekiwały na kolejne zajęcia. Mimo intensywności ćwiczeń miały niedosyt i zaraz po ich zakończeniu dopytywały o kolejne zajęcia. Ucieszyliśmy się, gdy dowiedzieliśmy się o możliwości kontynuacji nauki i bez wahania zapisaliśmy córki na kolejne kursy – mówi Izabela Lewandowska, mama dwóch uczestniczek warsztatów.

Choć miejsc na sierpniowe warsztaty jest coraz mniej, jeszcze w wakacje będzie można zapisać dziecko na wrześniowe warsztaty. W poniedziałek, 22 sierpnia, ruszy rekrutacja na miesięczny kurs tworzenia aplikacji mobilnych. Po miesiącu zajęć, które będą odbywać się w każdy wrześniowy piątek w STARTERZE, młody człowiek będzie w stanie zrobić własną aplikację mobilną!

Kursy i warsztaty weekendowe będą trwały od czerwca do grudnia 2016 roku. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 10-15 lat. Lista dostępnych warsztatów i terminy rekrutacji znajdują się na stronie projektu: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

kod.Starter(); to program edukacyjny tworzony przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, finansowany przez firmę Google w ramach Google RISE Award. Jest to program grantowy dla organizacji z całego świata wspierających nieformalną edukację, promującą informatykę i programowanie wśród dzieci i młodzieży, którzy stanowią grupę niedoreprezentowaną w tej dziedzinie. Projekt kod.Starter(); składa się z darmowych kursów i warsztatów z programowania i budowania robotów, a także tematycznych półkolonii. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-15 lat, a półkolonie dla osób w wieku 9-12 lat. Pierwsze warsztaty rozpoczną się w czerwcu 2016 roku. Finał projektu planowany jest w grudniu 2016 roku.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.

 

Oceń