Together Magazyn » Kultura » "Bajkowisko" w ramach 755 Jarmarku św. Dominika

"Bajkowisko" w ramach 755 Jarmarku św. Dominika

W ramach 755 Jarmarku św. Dominika ruszyło w Gdańsku „Bajkowisko” – plenerowe centrum zabaw, kultury i edukacji dla najmłodszych.

Na Scenie Pod Kuferkiem , która stanęła na placu Kobzdeja, przez dwa tygodnie, od godz. 14 do 17 wystawiano spektakle, organizowano turnieje, zabawy z profesjonalnymi animatorami oraz konkursy z nagrodami. Każdy dzień w „Bajkowisku” miał swój motyw przewodni.

Mali uczestnicy jarmarku codziennie podróżowali po najodleglejszych zakątkach świata. Razem z bajkowymi bohaterami odkryli tajemnice mrocznych korytarzy egipskich piramid, piękno greckich pejzaży, niebezpieczne przestrzenie średniowiecza, a nawet magię Nibylandii. Nauka historii i geografii szła tu w parze z wyborną zabawą, ruchem oraz realizacją najbardziej kreatywnych pomysłów. Swój finisz, ta niecodzienna wyprawa, miała w Gdańsku – dzieci zostały oprowadzone po Starym Mieście, poznały ciekawostki na temat miasta oraz samego Jarmarku św. Dominika – jego historii i tradycji.

Bajkowisko” przyciąga każdego roku rodziny z całej Polski. Tegoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, również dzięki wyśmienitej pogodzie, która zachęcała do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. W cieniu rozłożystych drzew na placu Kobzdeja, odpocząć i zrelaksować mogli się również rodzice, dla których zorganizowano miejsca siedzące. Rodzinne wydarzenie Jarmarku św. Dominika zamknęła w czwartek 14.08 finałowa parada, w której wzięli udział bohaterowie „Bajkowiska” oraz wszyscy uczestnicy.

Kolejne „Bajkowisko” już za rok.

Oceń