Together Magazyn » Aktualności » Zakończenie Mistrzostw Europy w Kettlebell Lifting

Zakończenie Mistrzostw Europy w Kettlebell Lifting

Emocje po zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy w Kettlebell Lifting powoli gasną, więc nadszedł czas na oficjalne podsumowanie imprezy. Przez ostatnich kilka dni hala Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej stała się areną zmagań dla blisko czterystu zawodników, którzy postanowili przetestować własną wytrzymałość i powalczyć o prestiżowe europejskie laury.

Sam sport, polegający na określonych ruchach odważnikami o przesuniętym środku ciężkości, raz jeszcze potwierdził, że sukcesywnie zwiększa swoją popularność. Do pełniącej funkcję gospodarza mistrzostw Gdyni zjechali się przedstawiciele aż dwudziestu czterech krajów. Byli też oczywiście kibice, którzy wytrwale dopingowali i niezmiennie trzymali kciuki za swoich faworytów.

Najlepsi wśród startujących, co dla znawców dyscypliny nie było w żadnym stopniu niespodzianką, okazali się Rosjanie i Ukraińcy. To właśnie przedstawiciele tych nacji uważani są powszechnie za absolutnych specjalistów w kettlebell lifting   i dlatego ich zwycięstwa raczej dziwić nie mogły. I choć ostatecznie właśnie Rosjanie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, to jednak postawa i ambitna walka naszych wschodnich sąsiadów również zasługuje na ogromne słowa uznania.

1

Reprezentanci biało-czerwonych także zaznaczyli swoją obecność podczas mistrzostw i zakończyli gdyńskie zmagania z dorobkiem ośmiu krążków, co uplasowało ich mniej więcej w połowie stawki. Złote medale dla gospodarzy wywalczyli Paweł Szastok, Agnieszka Janczulewicz oraz sztafeta w składzie: Adam Kowalik, Robert Jędrzejewski, Ziemowit Trzepacz, Andrzej Michałowski i Paweł Szastok. Ze srebra cieszyli się Andrzej Michałowski i Robert Dziuba, a brąz przypadł w udziale Katarzynie Dąbek oraz Robertowi Jędrzejewskiemu, który na najniższym stopniu podium stanął dwukrotnie.

5

Dobrze zorganizowana impreza, solidarnie chwalona przez kibiców, oficjeli oraz startujących zawodników, umożliwiła to, na czym pomysłodawcom przede wszystkim zależało, czyli rozpropagowanie samej dyscypliny. Mistrzostwa okazały się sukcesem, zainteresowanie było duże i wszyscy organizatorzy liczą, że przełoży się to także na dalszy wzrost popularności tego wymagającego sportu.

W załączniku do poniższej wiadomości otrzymają Państwo kilka zdjęć autorstwa Grupy Bono, do których swobodnego wykorzystania serdecznie zachęcamy. Wyniki poszczególnych rywalizacji z Mistrzostw Europy w Kettlebell Lifting znajdują się pod tym adresem – http://girevik-online.com/materials/results-of-kettlebell-sport-competitions/category/8-year2016.

GRATULUJEMY !

Oceń