Together Magazyn » Rodzic » Zabawa dla całych rodzin!

Zabawa dla całych rodzin!

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 15-16 listopada, w godzinach 10.00-18.00, do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo w Gdańsku na 3. targi GRA I ZABAWA, dziewiątą edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi – Festiwal GRAMY oraz pierwszą edycją Festiwalu CZYTAMY i Festiwalu DZIECIOSFERA. To wspólne przedsięwzięcie jest dorocznym pomorskim świętem miłośników gier w każdym wieku, integrującym w jednym miejscu i czasie różne projekty z zakresu rozrywki i hobby. Zeszłoroczna edycja tego wydarzenia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem 6,5 – tysięcznej publiczności, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń.

Tegoroczny GAMES ROOM, czyli popularna GRALNIA zajmie największą w historii Festiwalu powierzchnię. Rekordowa będzie także ilość tzw. „żółtych koszulek” – wolontariuszy tłumaczących zasady gier. W tegorocznej wypożyczalni znajdziemy ponad 700 tytułów, w tym nowości wydawnictw polskich i światowych. Na planszówkowiczów czekać będą gry imprezowe i familijne oraz strategiczne i ekonomiczne. W sali specjalnie dedykowanej (sala 1B, I piętro AmberExpo) premierowym grom z targów SPIEL w Essen (Niemcy) pojawi się blisko 30 hitowych tytułów.

Festiwal Gramy to także dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych, prowadzone przez specjalistów z branży gier i znanych projektantów nowoczesnych tytułów, m.in. „Kreatywność w tworzeniu gier” – prowadzący Maciej Jesionowski, „Skąd się biorą gry planszowe” – prowadzący Sławomir Czuba, „Projektowanie gier w praktyce”, prowadzący Filip Miłuński. Na Festiwalu będzie możliwość poznania i porozmawiania z przedstawicielami polskich wydawnictw oraz samymi projektantami ulubionych gier planszowych. Gościem specjalnym będzie Jean-Louis Roubir, autor gry Dixit. Rozgrywki z udziałem mistrza odbywać się będą na stoisku firmy Rebel (stoisko nr A35), a na spotkanie z autorem zapraszamy pierwszego dnia imprezy w godz.15.00-16.00 do sali nr 2, I piętro, AmberExpo (obowiązują wcześniejsze zapisy).

W programie wydarzenia także finał plebiscytu GRA ROKU podczas, którego ogłoszone zostaną wyniki i nagrodzeni wydawcy najlepszych tytułów 2014 roku, a także finał Mistrzostw Polski w grze „7 Cudów Świata” z pulą nagród w wysokości 2000 zł.

Imprezie towarzyszą ponadto liczne rozgrywki, turnieje i mini-turnieje gier oraz konkursy z nagrodami. Z myślą o publiczności festiwalowo-targowej wiele atrakcji przygotowali także partnerzy główni imprezy – firma Trefl oraz Rebel.pl.

Swoją premierę będzie miała na tragach gra Monopoly Edycja Gdańsk. Na oryginalnej planszy Monopoly udało się uchwycić klimat Miasta Wolności, z uroczymi kamieniczkami Głównego Miasta, dźwigami stoczniowymi Młodego Miasta, pięknymi piaszczystymi plażami i parkami. Poprzez rzut kostką odwiedzić można Muzeum Bursztynu, Centrum Hewelianum, PGE Arenę, odkryć urocze zakamarki Starej Oliwy, wybrać się na wycieczkę Tramwajem Wodnym na Westerplatte, a po wszystkim wypocząć nad morzem w Brzeźnie lub spotkać się w Restauracji Goldwasser. Zapraszamy do udziału w premierze tej wyjątkowej edycji Monopoly, specjalnie przygotowanej dla uczestników GRA I ZABAWA 2014.

premiera Festiwal CZYTAMY

Podczas Festiwalu będzie można zakupić dobrą książkę, głównie z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, swoją ofertę zaprezentują wydawnictwa: ENEDUERABE, Dwie Siostry, OSKAR, Bernardinum, Oficyna Gdańska, Zakamarki, Kaszubska Książka.pl, Egmont.

Wydawnictwo Oskar poprzez zabawę z publicznością i odgadywanie autorów czytanych wierszy promować będzie twórczość Tuwima i Brzechwy. Z kolei Wydawnictwo ENEDUERABE najmłodszych zaprasza na wysłuchanie opowieści ,,Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi”, ”Kto pocieszy Maciupka” w interpretacji aktorów Teatru Miniatura (godz.11.00-11.45, 15-16.11.2014).

Wszystkich dorosłych, którzy czytają bajki swoim pociechom zachęcamy do uczestnictwa w prowadzonych przez pedagog i animatorkę Anna Uzarczyk warsztatach Sztuki Głośnego Czytania dla Rodziców, odbywających się 16 listopada, w godz. 15.00-16.00 w sali warsztatowej nr 2, I piętro AmberExpo (obowiązują wcześniejsze zapisy).

Na miłośników kaszubszczyzny czeka promocja książki „Baśka. Kaszubska gra karciana” wraz z pokazem gry, promocja książki o historii abecadła kaszubskiego oraz nauka śpiewania „To je krótczé, to je dłudżé”, oraz „Kaszubskie Bajanie. Poczytaj mi Mamo, Tato” – wspólnie czytanie najpiękniejszych legend kaszubskich.

Istotnymi punktami programowymi Festiwalu będzie SZTUKA CZYTANIA, corocznie organizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, w ramach której odbędą się liczne spotkania autorskie min. spotkanie z Magdą Umer (sobota, godz.16.00,scena B), Marcinem Pałaszem (sobota, 14.00-15.00, scena B), Zofią Sanecką (niedziela, godz.14.00, scena B), czy Magdaleną Grzebałkowską (niedziela, godz.16.00, scena B). Poza tym będzie można zagrać w wielkoformatową grę planszową „Chodzę do biblioteki”.

Zapraszamy także na specjalną edycję akcji [Za]czytani organizowaną przez Fundację Gdańską.

W ramach Festiwalu wydarzenia odbędą się bitwy komiksowe, warsztaty literackie, prezentacje instytucji kultury, których oferta skierowana jest do młodszego odbiorcy i jego rodzica.

premiera Festiwal DZIECIOSFERA

W ramach Dzieciosfery zapraszamy pierwszego dnia imprezy o godz. 13.00 w podróż do krainy Indian w ramach warsztatów „Pióropusze Little Nomad”, na których dzieci własnoręcznie wykonają tekturowe pióropusze oraz poznają tajniki makijażu pierwszych mieszkańców Ameryki Północnej. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać pierwszych płatków śniegu i dla tych, którzy za nimi wcale nie tęsknią pierwszego dnia imprezy, o godz. 15.00 Trombiszony poprowadzą kreatywne warsztaty szycia broszek o tematyce zimowo-świątecznej. W niedzielę o godz. 13.00 zapraszamy dzieci na warsztaty „YoYarn zaplata”, na których maluchy poznają sztukę zaklinania włóczek w kolorowe sznurki, bransoletki i naszyjniki. Na wszystkie warsztaty zapraszamy dzieciaki z rodzicami. Wstęp jest wolny dla uczestników Targów (ilość miejsc ograniczona). W ramach oferty wystawienniczej Dzieciosfery zakupić będzie można ubrania, akcesoria dla dzieci, torby i zabawki itp. takich marek jak: Trendy Smyk, BaBasia, Red Rabbit System, Ankacyganka , La Mama, Koty na Płoty, Bambaki, Craftoholic, MaliWorkshop, YoYarn, Little Nomad, Nitka z Wyobraźnią, Trombiszony, MamaDesign, CzaPapa, Yesu.

Na TARGACH GRA I ZABAWA 2014 na najmłodszych czekać będą dmuchańce, trampoliny, kręgle w specjalnych strefach, gdzie emocje zapewnią: Poszukiwacze Przygód, JUMPCITY Park Trampolin, Centrum U7, czy Akademia Artystyczna. Do dzieci skierowany jest również program edukacyjny – KREOzabaway organizowane przez Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB, czy klub nauki angielskiego z wykorzystaniem klocków lego – Angielskie Legovisko czy prezentacja „I ty możesz zostać maszynistą” – przygotowana przez Klub Modelarzy Kolejowych.

Serdecznie zapraszamy na TARGI GRA I ZABAWA wraz z FESTIWALE: GRAMY, CZYTAMY, DZIECIOSFERA, na weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki dla każdego. To również jedyna w swoim rodzaju okazja do zakupu prezentów świątecznych.

INFORMACJE

Marta Kruszczyńska – manager projektu

tel. 58 554 93 37

marta.kruszczynska@mtgsa.com.pl

www.graizabawa.com.pl

 

INFORMACJA PRASOWA

Gdańsk w grze!

Sydney, Adelaide Barcelona … – miasta szczęścia, sukcesu i bogactwa! Do tego ekskluzywnego grona światowych metropolii dołącza również Gdańsk – na co dzień budujący przyjazną przestrzeń dla mieszkańców, inwestorów czy turystów, a tym razem w sferze rozrywki i przyjemnego spędzenia czasu. Jako pierwsze z polskich miast Gdańsk otwiera swoje podwoje dla miłośników kultowej na całym świecie gry MONOPOLY.

To klasyczna gra planszowa oryginalnie wydana w USA przez Parker Brothers w 1935 r. w okresie Wielkiego Kryzysu. Polega na handlu nieruchomościami, dając graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Okrążając planszę można kupować i sprzedawać nieruchomości, na których powstają domy i hotele, a za postój na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzanych transakcji.

Drogą konkursów szlak wędrówki po Gdańsku rozpoczyna „Molo w Brzeźnie”, najdroższym polem okazuje się być „Żuraw” a wśród kolejnych będą takie obiekty Gdańska jak „Stadion PGE Arena”, „Politechnika Gdańska”, „Muzeum Bursztynu” czy … „AmberExpo”! To jeszcze jeden dowód na tezę, że Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo to niezwykle cenny obiekt.

Oficjalna inauguracja MONOPOLY GDAŃSK odbędzie się w sobotę, 15 listopada br. o godz. 15 podczas Targów Gra i Zabawa w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo.

Roman Kolicki ǀ rzecznik prasowy

tel. 58 554 91 11, 601 610 553, 663 350 055

e-mail: roman.kolicki@mtgsa.com.pl

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

 

15.11.2014 SOBOTA

 

10.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Dixit, Rebel; scena A
10.30 – 10.45 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie; scena B
11.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Bang: Gra Kościana, Bard; scena A
11.00 Warsztaty „Pierwsze planszówki dziecka” – Monika Rutkowska, Trefl; obowiązują zgłoszenia, sala 2
11.00 Rozgrywki z autorem gry Dixit – Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
11.00 Festiwal Gramy, Summoner Wars, Cube; sala turniejowa 1A
11.00 Festiwal Gramy, UfoFarmer, Granna; sala turniejowa 1C
11.00 – 11.45 „Co było potem? Książka o Mimibli, Muminku i Małej Mi”, „Kto pocieszy Maciupka” – w interpretacji aktorów
Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Erlich i Wiolety Karpowicz,
scena B
12.00 Premiera Będzie cudnie – Brzechwa w samo południe!, Wydawnictwo Oskar; scena A
12.00 Festiwal Gramy, Hej to moja ryba, Granna; sala turniejowa 1C
12.00 – 12.15 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie; scena B
12.00 – 13.15 Skąd się biorą gry planszowe – Sławomir Czuba; obowiązują zgłoszenia, sala 2
12.30 – 13.30 Czyj to wiersz? Tuwima czy Brzechwy?, Wydawnictwo Oskar; scena B
13.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Łap Psiaka Łap Prosiaka, Granna; scena A
13.00 Festiwal Gramy, Mistrzostwa Polski 7 Cudów Świata finał; sala turniejowa 1A
13.00 Festiwal Gramy, Metropolia, FoxGames; sala turniejowa 1C
13.00 Piuropusze z Little Nomad – warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
13.00 Rozgrywki z autorem gry Dixit – Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
13.30 Bitwa Komiksowa, WiMBP w Gdańsku; scena B
13.30 – 14.45 Kreatywność w tworzeniu gier – Maciej Jesionowski; obowiązują zgłoszenia, sala 2
14.00 Mistrzostwa Gry w Kapsle o Puchar Prezesa MTG SA; scena A
14.00 Spotkanie autorskie dla dzieci z Marcinem Pałaszem, WiMBP w Gdańsku; scena B
14.00 Festiwal Gramy, 5 sekund Junior, Trefl; sala turniejowa 1C
15.00 PREMIERA Monopoly Gdańsk, stoisko A33
15.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Pomysłówka, Goliath; scena A
15.00 Festiwal Gramy, Kalaha, Tactic; sala turniejowa 1C
15.00 Trombiszony oswajają Panią Zimę – warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
15.00 – 16.00 Spotkanie z autorem gry Dixit – Jean-Louis Roubira; obowiązują zgłoszenia, sala 2
15.15 – 15.45 Prezentacja wydawnictwa EneDueRabe; scena B
16.00 Prezentacja oferty Biura Turystyki Aktywnej Kompas z Gdańsk; scena A
16.00 Spotkanie autorskie z Magdą Umer, WiMBP w Gdańsku; scena B
16.00 Festiwal Gramy, Triominos, Goliath; sala turniejowa 1A
16.30 Ogłoszenie wyników Gra Roku 2014; scena A
17.00 Wręczenie i losowanie nagród – Festiwal Gramy; scena A
17.15 – 17.30 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie; scena B
10.00-18.00 Festiwal Gramy – Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi – Wypożyczalnia/Gralnia ; stoisko nr 01,02
10.00 – 18.00 Festiwal Gramy –Premiery z Essen; sala 1B
10.00 – 18.00 Kolej w miniaturze, Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych; stoisko nr B13
10.00 – 18.00 Festiwal Sztuka Czytania, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku; stoisko nr B05
10.00 – 18.00 miniZaczytani – specjalna edycja akcji (Za)czytani, Fundacja Gdańska; stoisko nr B01
10.00 – 18.00 Angielskie Legovisko – klub angielskiego z klockami, stoisko nr A03
10.00 – 18.00 KREOzabawy, org. Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB; stoisko nr A06,07
10.00 – 18.00 Strefy zabaw dla dzieci z Poszukiwaczami Przygód (stoisko nr A13 ) , JUMPCITY Park Trampolin (stoisko nr A14),
Centrum U7 (stoisko nr B14 ), Akademią Artystyczną (stoisko nr A44 )
10.00 – 18.00 TUPU-TAP MP2K CUP – pierwsze w Polsce halowe wyścigi na rowerkach biegowych, szczegółowe informacje www.mp2k.pl, Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA); tor hala B

16.11.2014 NIEDZIELA

10.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Enigma, Albi Polska; scena A
10.00 Festiwal Gramy, Pomysłówka, Goliath; sala turniejowa 1C
10.30 – 10.45 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie; scena B
10.30 – 11.45 Projektowanie gier w praktyce – Filip Miłuński; obowiązują zgłoszenia, sala 2
11.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Fun Farm, Black Monk; scena A

11.00

Festiwal Gramy, List Miłosny, Bard; sala turniejowa 1A
11.00 Festiwal Gramy, Milionerzy i Bankruci, FoxGames; sala turniejowa 1C
11.00 Rozgrywki z autorem gry Dixit – Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
11.00 – 11.45 „Co było potem? Książka o Mimibli, Muminku i Małej Mi”, „Kto pocieszy Maciupka” – w interpretacji aktorów
Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Erlich i Wiolety Karpowicz,
scena B
12.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Alias, Tactic; scena A
12.00 Turniej 5 sekund – eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
12.00 Festiwal Gramy, Kryptos, Trefl; sala turniejowa 1C
12.00 – 12.45 To je krótszé, to je dłudżé. Promocja ksiązki o alfabecie kaszubskim, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej Wejherowo; scena B
12.00 – 15.00 Prototypownia – przyjdź i zobacz prototypy twórców-amatorów – Maciej Jesionowski; obowiązują zgłoszenia, sala 2
13.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Małpie Figle, Granna; scena A
13.00 Festiwal Gramy, Pędzące Jeże, Egmont; sala turniejowa 1A
13.00 Festiwal Gramy, Rój, G3; sala turniejowa 1C
13.00 Turniej 5 sekund – eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
13.00 Zaplatanki z YoYarn – warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
13.00 – 13.30 Poznaj ,,BAŚKĘ”. Promocja książki ,,Baśka. Kaszubska gra karciana” i pokaz gry, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie; scena B
13.30 Bitwa Komiksowa, WiMBP w Gdańsku; scena B
14.00 Mistrzostwa Gry w Kapsle o Puchar Trefla; scena A
14.00 Spotkanie autorskie dla dzieci z Zofią Stanecką, WiMBP w Gdańsku; scena B
14.00 Festiwal Gramy, Potwory w Tokio, Egmont; sala turniejowa 1A
14.00 Turniej 5 sekund – eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
15.00 Festiwal Gramy, Mini – turniej Speed Cups, G3; scena A
15.00 Festiwal Gramy, Splendor, Rebel; sala turniejowa 1A
15.00 Festiwal Gramy, Munchkin dla początkujących, Black Monk; sala turniejowa 1C
15.00 Turniej 5 sekund – eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
15.00 Jesienne parasole z Nitką z wyobraźnią – warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
15.00 Rozgrywki z autorem gry Dixit – Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
15.00 – 16.00 Sztuka czytania książek dla dzieci – warsztaty , Wydawnictwo Eneduerabe; obowiązują zgłoszenia, sala 2
15.15 – 15.45 Czyj to wiersz? Tuwima czy Brzechwy?, Wydawnictwo Oskar; scena B
16.00 Turnieju 5 sekund, finał, Trefl; scena A
16.00 Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, WiMBP w Gdańsku; scena B
16.00 – 17.00 Otwarte spotkanie z autorem gry Dixit – Jean-Louis Roubira; sala 2
17.15 Wręczenie i losowanie nagród – Festiwal Gramy; scena A
17.15 – 17.30 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie; scena B
10.00-18.00 Festiwal Gramy – Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi – Wypożyczalnia/Gralnia ; stoisko nr 01,02
10.00 – 18.00 Festiwal Gramy –Premiery z Essen; sala 1B
10.00 – 18.00 Kolej w miniaturze, Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych; stoisko nr B13
10.00 – 18.00 Festiwal Sztuka Czytania, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku; stoisko nr B05
10.00 – 18.00 miniZaczytani – specjalna edycja akcji (Za)czytani, Fundacja Gdańska; stoisko nr B01
10.00 – 18.00 Angielskie Legovisko – klub angielskiego z klockami, stoisko nr A03
10.00 – 18.00 KREOzabawy, org. Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB; stoisko nr 05,06
10.00 – 18.00 Strefy zabaw dla dzieci z Poszukiwaczami Przygód (stoisko nr A13 ), JUMPCITY Park Trampolin (stoisko nr A14), Centrum U7 (stoisko nr B14 ), Akademią Artystyczną (stoisko nr A44 )
10.00 – 18.00 Spróbuj swoich sił na rowerkach biegowych na specjalnym torze z przeszkodami, Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA); tor hala B

*organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie

 

Oceń