Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wyjątkowy prezent, czyli propozycje oryginalnych upominków na różne okazje

Wyjątkowy prezent, czyli propozycje oryginalnych upominków na różne okazje

Kiedy dajemy komuś prezent, zależy nam przede wszystkim na tym, aby spodobał się obdarowywanej osobie. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a Twoje podarunki zawsze będą strzałem w 10!

Jak dobrać prezent do okazji?

Najczęściej prezenty kupujemy komuś z jakiejś konkretnej okazji. Urodziny lub imieniny? Ślub lub rocznica? A może parapetówka? Na każdą z tych okazji daje się nieco inne podarunki. Powinny coś innego „mówić”, coś innego przekazywać. 

Poniżej znajdziesz kilka inspiracji podarunkowych na różne okazje. Każdy wyjątkowy prezent na mygiftdna.pl możesz spersonalizować i dopasować do konkretnej obdarowywanej osoby!

Prezent na urodziny

Każda kolejna rocznica narodzin to świetny powód do świętowania – i do sprawiania wyjątkowych prezentów. W jaki sposób przekazać najlepsze życzenia? 

Miłe słowa dla solenizanta można umieścić w słoju życzeń – na małych karteczkach zmieści się naprawdę wiele! Równie dobrym pomysłem jest obraz z twoich słów w kształcie liczby (wieku), który będzie niezapomnianą pamiątką konkretnych urodzin!

Prezent na imieniny

W niektórych regionach Polski wciąż ważniejsze od urodzin jest święto imienia, czyli imieniny. To świetna (jeśli nie najlepsza!) okazja, by dać prezent z nadrukowanym lub wygrawerowanym imieniem.

Nadruk lub grawer można umieścić właściwie na wszystkim – dlatego warto przeczytać kolejne wskazówki co do wyboru prezentu. Niemniej jednak osobie obdarowanej na pewno miło będzie pić poranną kawę z kubka ze swoim imieniem, jak i planować kolejne dni w spersonalizowanym planerze lub kalendarzu.

Prezent na parapetówkę

Ktoś bliski właśnie zmienił swoje miejsce zamieszkania? Czas na parapetówkę! Z tej okazji bardzo miłym gestem jest wręczenie czegoś być może nie za dużego, lecz przydatnego w nowym domu.

W takich okolicznościach świetnym podarunkiem będzie spersonalizowana deska do sera wraz z zestawem noży, patera na ciasto czy zestaw do wina – każdy z takich prezentów będzie można wykorzystać już podczas parapetówki!

Prezent na chrzest lub roczek

W Twojej rodzinie lub u przyjaciół na świat przyszedł maluszek… Co kupuje się takim małym dzieciom? Co podarować dziewczynce, a co chłopcu?

Przede wszystkim lepiej jest zrezygnować z ubranek, o ile rodzice dziecka sami o nie nie proszą. Najczęściej każdy kupuje śpioszki, śliniaki i inne elementy garderoby niemowlaka, więc po prostu będą ich mieć za dużo. No a poza tym trzeba znać dokładnie rozmiar i wiedzieć mniej więcej, jakie ubranka na bieżąco kupują rodzice… 

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór spersonalizowanego prezentu, który będzie równocześnie pamiątką tak wyjątkowego dnia – np. skrzynka z pozytywką, która dodatkowo pełni funkcję ramki na zdjęcia. Świetnym pomysłem jest też ramka na zdjęcia z miejscem na odlew rączki i nóżki

Prezent dla dziadków

Dziadkowi lub babci (a może obojgu, np. z okazji rocznicy ślubu) warto dać podarunek, który pokazuje, jak ważni są w Twoim życiu. Dobrym pomysłem jest więc spersonalizowany certyfikat super babci lub super dziadka lub zestaw herbat z napisem „Babcia Halinka specjalistka od rozpieszczania”.

Dziadkowie na pewno ucieszą się też z oryginalnego fotoprezentu. Może to być zdjęcie wszystkich wnuków w formie obrazu na płótnie lub drzewo rodzinne – taka pamiątka na pewno rozgrzeje babcine serce!

Jeśli poszukujesz jeszcze większej dawki prezentowych inspiracji, zajrzyj na mojeprezenty.pl!

Oceń