W połowie sierpnia większości z nas towarzyszy myśl o zbliżającym się końcu wakacji. Aby oderwać się skutecznie od tych pesymistycznych rozważań, warto wykorzystać wolny czas do maksimum i zafundować sobie zastrzyk adrenaliny. Tym bardziej, że w ten weekend czeka nas moc intensywnych wrażeń!

Magia światła i kolorów

W najbliższą sobotę w Gdańsku koło widokowe AmberSky rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł i zamieni się w scenę, na której rozegra się bajeczny spektakl muzyki, światła i kolorów. Główną atrakcją wieczoru będą widowiskowe występy iluzjonisty. Magik Mago wraz ze swoją asystentką zaprezentują niebezpieczne triki i mistrzowskie manipulacje, które zadziwią i tych młodszych, i tych starszych widzów. Natomiast w specjalnie przygotowanej Strefie Relaksu, czyli na drewnianym tarasie przed kołem widokowym, będzie można spotkać kolorowych szczudlarzy oraz mima, który wszystkim odwiedzającym zrobi pamiątkowe zdjęcie z kolorowymi rekwizytami. To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią do swojego życia wprowadzać odrobinę magii.

Rodzinne wędrowanie

Jeśli niestraszne wam piesze wędrówki, możecie wziąć udział w imprezie Vestigia, która w sobotę odbędzie się w Szarlocie w gminie Kościerzyna. Uczestnicy będą mieli za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych, na podstawie wcześniej otrzymanej od organizatora mapy. W rajdzie mogą wziąć udział zarówno osoby doświadczone w rajdach na orientację, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu aktywnością. Organizatorzy stworzyli kilka tras o różnym stopniu trudności – dla rodzin zaplanowano Trasę Familijną – mogą z nią zmierzyć się nawet ci, którzy zdecydują się na zabranie swoich pociech. To najlepsza okazja, aby pobyć razem na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody.

Podniebne akrobacje

AeroBaltic to pierwsze w Polsce nadmorskie, wieczorno-nocne pokazy lotnicze połączone z pokazami laserowymi i specjalnie przygotowanym programem artystycznym. Strefa pokazów zostanie zlokalizowana nad zatoką Gdańską naprzeciw plaży miejskiej w Gdyni. Widzowie będą mogli podziwiać doświadczone i widowiskowe grupy z Polski i Europy. Gwiazdą nocnej części imprezy będzie grupa AeroSparx z Wielkiej Brytanii. Jej członkowie znani są m.in. z pokazu z okazji 90. rocznicy urodzin królowej Elżbiety II. To jedna z najbardziej cenionych grup akrobacyjnych na świecie, która w swoich spektakularnych działaniach wykorzystuje m.in. elementy pirotechniki.
Jeśli zatem lubicie piękne widowiska na nocnym niebie, które zapewniają oglądającym gęsią skórkę i masę emocji, nie może was tam zabraknąć!

Wieczór z kabaretem

A jeśli sportowe emocje nie są tym, co lubicie najbardziej, możecie wybrać się w sobotę na Polską Noc Kabaretową 2017. W końcu prawdą jest stare powiedzenie o tym, że śmiech to zdrowie! W sopockiej Operze Leśnej spotkają się kabareciarze, którzy zapewnią wam zabawę na najwyższym poziomie. Wystąpią m.in. Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju i Jerzy Kryszak. Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Polska Noc Kabaretowa to widowisko dla każdego, o czym świadczy różnorodność widzów, a łączy ich jedno – zadowolenie, uśmiech na twarzy i chęć odwiedzenia Polskiej Nocy Kabaretowej podczas kolejnej edycji. Ta czterogodzinna dawka rozrywki sprawi, że dobry humor nie będzie was opuszczał przez kolejne dni.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Wydarzenia weekendowe 12-13 sierpnia
Oceń ten post

Polacane:

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany