Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia weekendowe 12-13 sierpnia
Wydarzenia trójmiasto

Wydarzenia weekendowe 12-13 sierpnia

W połowie sierpnia większości z nas towarzyszy myśl o zbliżającym się końcu wakacji. Aby oderwać się skutecznie od tych pesymistycznych rozważań, warto wykorzystać wolny czas do maksimum i zafundować sobie zastrzyk adrenaliny. Tym bardziej, że w ten weekend czeka nas moc intensywnych wrażeń!

Magia światła i kolorów

W najbliższą sobotę w Gdańsku koło widokowe AmberSky rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł i zamieni się w scenę, na której rozegra się bajeczny spektakl muzyki, światła i kolorów. Główną atrakcją wieczoru będą widowiskowe występy iluzjonisty. Magik Mago wraz ze swoją asystentką zaprezentują niebezpieczne triki i mistrzowskie manipulacje, które zadziwią i tych młodszych, i tych starszych widzów. Natomiast w specjalnie przygotowanej Strefie Relaksu, czyli na drewnianym tarasie przed kołem widokowym, będzie można spotkać kolorowych szczudlarzy oraz mima, który wszystkim odwiedzającym zrobi pamiątkowe zdjęcie z kolorowymi rekwizytami. To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią do swojego życia wprowadzać odrobinę magii.

Rodzinne wędrowanie

Jeśli niestraszne wam piesze wędrówki, możecie wziąć udział w imprezie Vestigia, która w sobotę odbędzie się w Szarlocie w gminie Kościerzyna. Uczestnicy będą mieli za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych, na podstawie wcześniej otrzymanej od organizatora mapy. W rajdzie mogą wziąć udział zarówno osoby doświadczone w rajdach na orientację, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu aktywnością. Organizatorzy stworzyli kilka tras o różnym stopniu trudności – dla rodzin zaplanowano Trasę Familijną – mogą z nią zmierzyć się nawet ci, którzy zdecydują się na zabranie swoich pociech. To najlepsza okazja, aby pobyć razem na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody.

Podniebne akrobacje

AeroBaltic to pierwsze w Polsce nadmorskie, wieczorno-nocne pokazy lotnicze połączone z pokazami laserowymi i specjalnie przygotowanym programem artystycznym. Strefa pokazów zostanie zlokalizowana nad zatoką Gdańską naprzeciw plaży miejskiej w Gdyni. Widzowie będą mogli podziwiać doświadczone i widowiskowe grupy z Polski i Europy. Gwiazdą nocnej części imprezy będzie grupa AeroSparx z Wielkiej Brytanii. Jej członkowie znani są m.in. z pokazu z okazji 90. rocznicy urodzin królowej Elżbiety II. To jedna z najbardziej cenionych grup akrobacyjnych na świecie, która w swoich spektakularnych działaniach wykorzystuje m.in. elementy pirotechniki.
Jeśli zatem lubicie piękne widowiska na nocnym niebie, które zapewniają oglądającym gęsią skórkę i masę emocji, nie może was tam zabraknąć!

Wieczór z kabaretem

A jeśli sportowe emocje nie są tym, co lubicie najbardziej, możecie wybrać się w sobotę na Polską Noc Kabaretową 2017. W końcu prawdą jest stare powiedzenie o tym, że śmiech to zdrowie! W sopockiej Operze Leśnej spotkają się kabareciarze, którzy zapewnią wam zabawę na najwyższym poziomie. Wystąpią m.in. Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju i Jerzy Kryszak. Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Polska Noc Kabaretowa to widowisko dla każdego, o czym świadczy różnorodność widzów, a łączy ich jedno – zadowolenie, uśmiech na twarzy i chęć odwiedzenia Polskiej Nocy Kabaretowej podczas kolejnej edycji. Ta czterogodzinna dawka rozrywki sprawi, że dobry humor nie będzie was opuszczał przez kolejne dni.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń