Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Właściwości materaców piankowych
wlasciwosci-materacow-piankowych

Właściwości materaców piankowych

Materac to najważniejszy element łóżka, który wpływa na komfort snu. To od niego zależy czy wstaniemy wypoczęci, czy też w ciągu całego dnia będziemy odczuwać dyskomfort związany z niewyspaniem. Z tego powodu przed wyborem należy poświęcić trochę czasu, aby poznać najważniejsze parametry materaców. Z pewnością należą do nich twardość, a także rodzaj wypełnienia. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie właściwości mają materace piankowe.

Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie?

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia. Z tego powodu należy dołożyć wszelkich starań, aby było nam tam wygodnie, ma to bowiem bezpośrednie przełożenie na jakość snu. Niewłaściwa pozycja czy niedostosowanie materaca do spania do naszych preferencji mogą mieć ogromne znaczenie nie tylko dla codziennego funkcjonowania, ale także dla zdrowia. Najważniejszą funkcją materaca jest zapewnienie podparcia dla kręgosłupa, który powinien się znajdować w stabilnej, prostej linii. Dzięki temu wstajemy wypoczęci i nie towarzyszą nam żadne dolegliwości bólowe. Dobrze dobrany materac to także odprężenie dla organizmu wynikające z rozluźnienia ciała i umysłu. Wszystko to sprawia, że przed zakupem warto poznać najważniejsze parametry materaców, aby wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje materaców

Materace różnią się od siebie nie tylko stopniem twardości, ale także rodzajem wypełniania. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • materace kieszonkowe (woreczkowe) – są wykonane ze sprężyn kieszeniowych połączonych ze sobą cienkim workiem tkaninowym. W związku z tym, że każda sprężyna pracuje osobno, materac jest cichszy i zapewnia wiele punktów podparcia kręgosłupa,
  • materace lateksowe – pianka wykonana jest z lateksu syntetycznego w połączeniu z naturalnym mleczkiem z drzewa kauczukowego. Materac posiada specjalne otwory, dzięki czemu poddawany jest ciągłej wentylacji. Z tego powodu jest to rozwiązanie dobre dla alergików,
  • materace piankowe – są one najczęściej dostępne na rynku. Charakteryzują się prostą budową i licznymi zaletami.

Największe zalety materaców piankowych

Materace piankowe to jeden z najpopularniejszych produktów tego typu – wyjaśnia przedstawiciel sklepu z materacami MK Foam. Mogą być one wykonane z materiałów różnego typu, a także różnić się od siebie ilością warstw, rodzajem tkaniny czy też dodatkowymi właściwościami. Mimo wielu różnic wynikających z właściwości konkretnego modelu, wszystkie z nich mają wspólną cechę, jaką jest wysoka elastyczność. Z tego powodu doskonale dopasowują się do kształtu ciała, a po wstaniu szybko wracają do stanu wyjściowego. Ich niebywałą zaletą jest także lekkość, dzięki czemu zalecane przez producentów przewracanie na drugą stronę nie wymaga większego wysiłku ze strony użytkownika. 

Przy wyborze materaca piankowego trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Istotne jest, czy pianka posiada niezbędne atesty, jaka jest jej trwałość oraz z jakiego dokładnie materiału została wykonana. Im nowocześniejszy materiał, tym dłuższa żywotność materaca i lepsze właściwości.

Materace piankowe to najbardziej uniwersalne produkty, co sprawia, że są w stanie sprostać oczekiwaniom większości użytkowników. Dzięki temu, że występują wśród nich różnorodne rodzaje, bez problemu można je dostosować do konkretnych potrzeb. Na ogół charakteryzują się także korzystnym stosunkiem jakości do ceny. 

Oceń