Ostatni dzień maja i pierwszy czerwca to wspaniały czas dla dzieci. W bieżącym roku można było całymi rodzinami spędzać wolne chwile, bo po pierwsze dopisała pogoda, a po drugie – był weekend. W Trójmieście nie można było narzekać na brak imprez rodzinnych. Jedną z ciekawszych były VII urodziny Centrum Nauki EXPERYMENT i Dzień Dziecka, dwudniowa impreza obfitująca w liczne atrakcje. Gdyńskie centrum jest znanym miejscem rozrywki, z którego chętnie korzystają dzieci i ich rodzice. Jak można było się spodziewać, Dzień Dziecka był szczególnym wydarzeniem. W końcu EXPERYMENT na co dzień istnieje dla dzieci, a tym bardziej w ich święto!

Liczne imprezy zaplanowano zarówno przed samym budynkiem, jak i w jego wnętrzach. Uczestnicy mogli brać udział w warsztatach, takich jak „Gdyby Einstein był biologiem” czy Bio-Warsztatach”. W praktyce można było poznać zadziwiające, choć przecież oczywiste prawa fizyki oraz zaznajomić się z podstawami genetyki. Jak zwykle w EXPERYMENCIE, nie mogło również zabraknąć pokazów naukowych, które zaprezentowano w atrakcyjny sposób. Kolejną atrakcją, podczas której dzieci mogły zaprogramować własnego robota, była „Robo-Zabawa”. Dzięki „Ścieżkom odkrywców” można było poznać związki EXPERYMENTU ze światem bajek i filmu. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy czy kreatywne upiększanie przestrzeni. Każde dziecko mogło znaleźć coś ciekawego dla siebie. Młodsze i starsze dzieci brały udział w upiększaniu specjalnego prezentu dla Centrum. Nie mogło również zabraknąć aktywnych zabaw i ruchu na świeżym powietrzu. Zadbano również o świeże, zdrowe posiłki dla całych rodzin, które serwowano z trucków zaparkowanych przed wejściem. Wszystkie imprezy prowadzono z naukowym zacięciem, ale i sporym rozmachem. Wielość kolorów, eksponatów, dziecięcych uśmiechów i zadowolenie rodziców – tak w skrócie można podsumować tę dwudniową imprezę.

Gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT to wyjątkowe miejsce, do którego zawsze warto wracać. Udane urodziny tej placówki, połączone ze świetną imprezą z okazji Dnia Dziecka, były najlepszym dowodem, jak bardzo potrzebna jest ona dzieciom z Trójmiasta. Przez siedem lat działalności Centrum dzieci w pełni mogły realizować założenie nauki poprzez zabawę i dobrej zabawy połączonej z nauką. To chyba najbardziej optymalne połączenie dydaktyki i rozrywki. Pobudzenie ciekawości świata, a zarazem pomoc w zrozumieniu otaczającego świata to niezwykłe wyzwanie, które z powodzeniem realizuje EXPERYMENT. Życzymy kolejnych, równie udanych lat działalności!

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany