Together Magazyn » Więcej » Bajka o bałwanku i gorącym piecu

Bajka o bałwanku i gorącym piecu

Bajka o bałwanku i gorącym piecu – 18.01

Klub i restauracja Miasto Aniołów zorganizowało cykl spotkań skierowany do najmłodszych. „Niedzielne Teatrzyki” to
co tygodniowa okazja do spotkania aktorów z całej Polski oraz bajek z całego świata. W każdą niedzielę o 12:30 odbywa się inny spektakl, dzieci mogą nie tylko obejrzeć przedstawienie, ale i porozmawiać z jego twórcami.

18 stycznia teatr z Grudziądza wystawił „Bajkę o bałwanku i gorącym piecu” na podstawie baśni H.CH.Andersena pt. „Bałwan ze śniegu”. Jest to znana i wzruszającą historia o bałwanku, który dość niefortunnie się zakochuje. Obiektem westchnień śniegowego bohatera staje się bowiem rozpalony piecyk, który wskazuje mu jego jedyny kompan – uwiązany na łańcuchu pies. W trakcie swojego krótkiego życia, które kończy odwilż, bałwanek prowadzi rozmowy z psem i marzy o przytuleniu się do „swojej ukochanej” – czarnego, żeliwnego pieca.

Przedstawienie teatru z Grudziąca zostało zrealizowane w rzadko spotykanej i oryginalnej technice marionetkowej. Piękne lalki i świetna gra aktorska uczyniły z niedzielnego teatrzyku kawałek wspaniałego spektaklu. Dzieci siedziały zasłuchane na równi ze swoimi rodzicami. Los śniegowego bohatera nikomu nie pozostał obojętny – na twarzach maluchów rysowało się prawdziwe przejęcie i troska.

Niedzielne Teatrzyki w Mieście Aniołów to świetna propozycja na weekendowy czas. Kontakt z kulturą i rozrywką w jednym – w ramach co tygodniowego wypadu, to rodzinny rytuał, który uczy dzieci, że wyjście do teatru może być regularną praktyką, kojarzoną z niedzielnym wypoczynkiem i dobrą zabawą – zamiast z wielogodzinnym wyjazdem edukacyjnym organizowanym przez szkołę.
Aktorzy teatru z Grudziądza

Oceń