9 czerwca Europejskim Centrum Solidarności odbędą się warsztaty połączone z wykładami i indywidualnymi konsultacjami. Organizator zaprasza na wydarzenie wszystkie osoby, które planują, bądź już realizują budowę domu. Zobacz program Akademii i szczegóły zapisów.

Akademia Budowy – jedyne takie wydarzenie w Polsce

Warsztaty, o których mowa, to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Organizowane jest cyklicznie w dziewięciu miastach Polski już od czterech lat i rokrocznie zbiera mnóstwo pozytywnych opinii. Głównie za sprawą bardzo praktycznego podejścia prelegentów i instruktorów. Prócz wykładów w programie przewidziany jest:

 • czas na zadawanie pytań,
 • nauka murowania ścian – pokaz na żywo, w którym każdy może wziąć udział i spróbować samodzielnie zbudować fragment ściany,
 • indywidualne konsultacje – nawet kilkugodzinne – z architektem, kosztorysantem, konstruktorem, architektem wnętrz i specjalistami rynku budowlanego.


Czego dowiesz się o budowie domu?

Część wykładową poprowadzą w języku polskim przedstawiciele firm szwedzkich czy niemieckich. Dzięki międzynarodowemu środowisku uczestnicy wydarzenia mają szansę uzyskać informacje na temat najnowszych i najlepszych rozwiązań w budowie domu, bezpośrednio od producenta. Program ponadto został rozłożony w taki sposób, aby każdy z uczestników – niezależnie od tego, na jakim etapie budowy domu się znajduje – mógł zyskać nową wiedzę i umiejętności. I tak kolejno będą miały miejsce porady, takie jak:

 • wybór projektu domu (formalności, adaptacja projektu, analiza WZ/MPZP, początkowe koszty),
 • budowa ścian konstrukcyjnych z ceramiki budowlanej (w tym warsztaty z murowania ścian),
 • wybór stolarki wewnętrznej i zewnętrznej (rozwiązania energooszczędne, opłacalność, montaż),
 • dachówka ceramiczna i akcesoria (jak wybrać, jakie są koszty i opłacalność),
 • termoizolacja dachu (materiały, instalacje, opłacalność),
 • pompy ciepła (zasada działania, możliwości i rodzaje, gdzie można zainstalować w polskich warunkach, jaka jest opłacalność i koszty inwestycyjne),
 • rekuperacja w domu jednorodzinnym (energooszczędność, koszty).

Co zabrać ze sobą na Akademię Budowy?

Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą mapkę do celów projektowych, wyrys/wypis z gruntów oraz warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Warto zabrać ze sobą te dokumenty, ponieważ bezpłatnie można skorzystać z ich analizy czy wskazówek dopasowania projektu do działki i warunków lokalnych przez architekta. Dostępni specjaliści pomogą też w wypełnieniu dokumentów urzędowych.

Nasz zespół projektowy będzie do pełnej dyspozycji uczestników podczas trwania całego wydarzenia. Dzięki dokumentom, o których wspominamy, architekci czy kosztorysanci będą mogli zanalizować zmiany w projekcie domu, szacunkowo je wycenić, pomóc w dostosowaniu instalacji grzewczej. Uczestnik może również skonsultować wybór projektu czy materiałów, aby koszty budowy były jak najniższe. Za tego typu konsultacje standardowo budujący musiałby zapłacić kilkaset złotych, także zachęcamy wszystkich do skorzystania z okazji – mówi Mikołaj Bykowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Ile kosztuje udział w wydarzeniu?

Akademię Budowy organizuje firma Tooba.pl oferująca projekty domów, we współpracy z największymi firmami branży budowlanej w Polsce. Dzięki wsparciu patronów, koszt udziału w wydarzeniu jest bardzo symboliczny – wynosi on 25 zł w wersji podstawowej oraz 50 zł w wersji poszerzonej o dodatki w postaci kuponów rabatowych. Czym różnią się obie wersje?

 1. Bilet w cenie 25 zł: uczestnik może brać udział we wszystkich wykładach, warsztatach i konsultacjach indywidualnych, korzystać z całodniowego bufetu oraz wziąć udział w losowaniu nagród.
 2. Bilet w cenie 50 zł: poza powyższymi, uczestnik otrzymuje gwarantowane dodatki o wartości 500 zł (związane z projektem domu czy kosztorysem) oraz dwudaniowy obiad.

Zapisy, data i miejsce wydarzenia

Akademia Budowy odbędzie się 9 czerwca (sobota) 2018 roku w Sali BHP przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6 w Gdańsku. Start przewidywany jest na godzinę 9.00 – zachęcamy do wcześniejszego przybycia (od godziny 8.30) w celu odbioru materiałów konferencyjnych oraz identyfikatorów.

Na wydarzenie można zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Akademii Budowy – sprawdź.

Warsztaty dla wszystkich budujących dom – teraz w Gdańsku
5 (100%) 1 vote

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Jedna odpowiedź

 1. Oliwia

  Byłam 2 lata temu na akademii w Gdańsku. Polecam!!! Jak ktoś boi się, ze będize nachalna reklama firm, to jest w błędzie….

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany