Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy dieta pudełkowa jest droga?

Czy dieta pudełkowa jest droga?

Dieta pudełkowa z dostawą do domu lub pracy to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Na “pudełka” decydują się już nie tylko pracownicy korporacji w dużych miastach, ale również mieszkańcy mniejszych miejscowości. Przed wyborem cateringu dietetycznego wiele osób zastanawia się, czy to opłacalny ruch. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą dieta pudełkowa i ile trzeba za nią zapłacić.

Zdrowo i pożywnie

W Internecie znajdziesz obecnie oferty wielu firm cateringowych. Różnorodne menu pozwala na dopasowanie diety pudełkowej nie tylko do swoich upodobań smakowych, ale również do budżetu. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, warto sprawdzić następujące kryteria:

  • obszar działania cateringu, czyli opcje dowozu na terenie Twojej miejscowości,
  • menu – większość firm oferuje pięć posiłków dziennie, które idealnie pokrywają dzienne zapotrzebowanie kaloryczne,
  • standardy i normy – głównie te związane z bezpiecznym przygotowaniem i pakowaniem żywności,
  • opinie klientów – nie tylko te na stronie internetowej firmy, ale również w innych serwisach. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Odpowiednio przygotowana dieta pudełkowa to gwarancja zdrowych i pożywnych posiłków. Poza tym catering dietetyczny z dostawą do domu lub pracy jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Jeśli wykupisz posiłki na cały tydzień, właściwie nie musisz robić zakupów, stać w kolejkach, a potem spędzać długich godzin w kuchni. Oszczędzasz nerwy i pieniądze. Sam decydujesz, jaki wariant czasowy diety pudełkowej wybrać. Przykładowo cennik cateringu dietetycznego Maczfit obejmuje opcje z weekendami lub bez. Możesz zdecydować się na wariant tygodniowy, dwutygodniowy, trzytygodniowy lub miesięczny. 

Dodatkowe korzyści

Praktycznie każda duża firma cateringowa oferuje szereg dodatkowych korzyści, wiążących się z wyborem diety pudełkowej. Firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zadowolony klient nie tylko do nich wróci, ale również poleci ofertę innym. Wśród dodatkowych usług, oferowanych przez firmy cateringowe, znajdują się między innymi bezpłatne konsultacje z dietetykami. Doświadczeni specjaliści pomagają w określeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz podpowiadają, co jeść, aby czuć się i wyglądać dobrze. Taka konsultacja może być szczególnie pomocna, jeśli masz określony cel – dzięki diecie chcesz schudnąć lub zbudować masę mięśniową. Duże firmy cateringowe posiadają także atrakcyjne programy lojalnościowe. Za każde zamówienie otrzymujesz punkty, które możesz potem wymieniać na zniżkę lub nagrody. Nie bez znaczenia są także kwestie ekologii. Diety pudełkowe dobrych firm cateringowych pakowane są w biodegradowalne opakowania z biodegradowalnymi sztućcami.

To się opłaca

Jeśli chcesz przetestować menu wybranej przez siebie firmy, możesz zamówić zestaw próbny. Koszt takiego jednodniowego menu to od 37 do 50 zł. Zainteresował Cię cennik cateringu dietetycznego od Maczfit? Skorzystaj z 5% zniżki ważnej do końca lutego 2021 roku. Przy zamówieniu wpisz kod CATWM12. 

Oceń