Together Magazyn » Kolorowy piórnik-pomóż przygotować wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

Kolorowy piórnik-pomóż przygotować wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

Od 1 czerwca do 31 sierpnia br. trwa letnia edycja kampanii społecznej Fundacji Hospicyjnej „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”.  W jej ramach przeprowadzona jest akcja „Kolorowy Piórnik”, mająca na celu zbiórkę pieniędzy oraz elementów wyposażenia szkolnych teczek podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. Powrót do szkoły, kiedy w plecakach brakuje szkolnych przyborów, nie ma zeszytów, książek, bo zwyczajnie nie ma za co je kupić, lub z tego samego powodu w ogóle nie ma plecaków, może być bolesny, a nawet upokarzający. Fundusz Dzieci Osieroconych od kilku lat stara się, by do tego nie dopuścić.

KolorowyP_2016_8.ai

Akcja organizowana jest co roku jako gest solidarności ludzi dobrej woli z dziećmi, których nie oszczędził los. Wśród celów towarzyszących przedsięwzięciu warto wymienić zwrócenie uwagi na rolę hospicjów w opiece nad rodziną pacjenta i jej kontynuacji po jego śmierci oraz aktywizację społeczeństwa w pomoc osobom pokrzywdzonym przez los.

Pomóc można następująco:

  • wysyłając charytatywny SMS na numer 7279, o treści POMAGAM (koszt: 2 zł + VAT), z którego całkowity dochód operatorzy sieci komórkowych przekażą Fundacji.
  • wpłacając darowiznę na konto: 93 1540 1098 2001 5562 4727 0011;
  • przekazując pomoc rzeczową: plecaki, piórniki, zeszyty, flamastry, kredki, długopisy itp. adres: Fundacja Hospicyjna, 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10

Akcja „Kolorowy Piórnik” jest jednym z szeregu działań Fundacji Hospicyjnej, od ponad dekady promującej idee hospicyjne i wolontariackie w społeczeństwie. Organizacja wspiera nie tylko pacjentów hospicjum, ale i ich bliskich; pomaga w obliczu chorób, cierpienia i żałoby. Problemy te nie omijają dzieci, których bliscy byli pod opieką hospicjum, dlatego w 2006 r. powołano Fundusz Dzieci Osieroconych. Pomoc świadczona jest w formie wsparcia ekonomicznego rodzinie, której sytuacja materialna wraz z odejściem jednego z jej członków często się pogarsza. Udzielane jest ono w postaci stypendiów edukacyjnych, prezentów z okazji Świąt czy Dnia Dziecka, szkolnych wyprawek oraz letnich i zimowych obozów wypoczynkowych, terapeutycznych czy językowych. Do tej pory skorzystało z niego ok. 7500 osieroconych dzieci. Każdy może przyłączyć się do akcji prowadzonych przez Fundację, przekazać darowiznę finansową lub rzeczową bądź zorganizować własną zbiórkę. W trakcie dziesięciu lat pracy Funduszu udało się przygotować 3000 prezentów z okazji Dnia Dziecka, ufundować stypendia o wartości 400 000 zł dla 400 dzieci oraz zebrać 1300 wyprawek szkolnych.

Więcej informacji na www.funduszdzieci.pl

 

Oceń