Together Magazyn » Rodzic » Fundacja My To Mamy – macierzyństwo to ogromna siła

Fundacja My To Mamy – macierzyństwo to ogromna siła

Co warto wiedzieć?

Fundacja My To Mamy jest organizacją pozarządową działającą na terenie Gdańska. Założycielkami fundacji są cztery mamy, które tworzą grupę wsparcia dla innych młodych matek. Działania fundacji skupiają się na kilku sferach życia: psychicznej, fizycznej, zawodowej i artystycznej. Fundacja poświęca szczególną uwagę aktywizacji mam z dziećmi. W realizacji tego celu pomocne są takie zajęcia, jak fitness. Łączą one trening sylwetki dla mamy (co dla wielu jest bardzo ważne po porodzie) oraz zabawę i naukę dla dziecka. Dodatkowym plusem zajęć jest budowanie i pogłębianie więzi między matką a dzieckiem, jak również pozytywnych relacji pomiędzy innymi matkami i dziećmi.

Fundacja współpracuje z wieloma specjalistami (również mamami) z dziedziny sportu, dietetyki, psychologii, refleksologii, prawa, budując silny, zgrany zespół. Owocuje to prospołecznymi projektami, warsztatami, szkoleniami i poradami. Fundacji My To Mamy przyświeca wiele ambitnych celów, spośród których można również wymienić rozwój zajęć pozasportowych, takich jak warsztaty artystyczne czy kursy pierwszej pomocy.

Miejsce przyjazne rodzinom

Celem Fundacji jest pokazanie, że macierzyństwo to ogromna siła, z której można czerpać energię, wychodząc naprzeciw różnym inicjatywom, by rozwijać siebie i dziecko. Ten specyficzny okres w życiu kobiety nie musi oznaczać ograniczeń i być przeszkodą w rozwoju, wprost przeciwnie – dzięki wspólnym zajęciom zyskują i mamy, i dzieci. Mamy, które biorą udział w zajęciach aerobiku czy nordic walking, mogą pracować nad swoją kondycją i sylwetką, poprawiając przy tym samopoczucie i wydolność fizyczną. Dzieci, które towarzyszą swoim mamom, odczuwają ich bliskość i przez cały czas pozostają pod ich opieką. W ten sposób zacieśniają się więzy rodzinne, które będą trwałą wartością na długie lata.

Współpraca z Magazynem Together

Więź między matką a dzieckiem to jedna z najpiękniejszych i najtrwalszych relacji. Niemniej macierzyństwo wymaga wielu wyrzeczeń, niekiedy kosztem własnego zdrowia i samopoczucia. Zarówno Magazyn Together, jak i Fundacja My To Mamy uznają za oczywistą konieczność wspierania matek, które dążą do tego, by zadbać o swoją formę fizyczną, umacniając zarazem więź z dzieckiem. Każda mama powinna czuć się dobrze i realizować własne aspiracje. Czasami bywa to trudne, ale przecież nie niemożliwe!

Fundacja My To Mamy

Spotkania fitness:

AWFiS Gdańsk

ul. Kazimierza Górskiego 1, 80–336 Gdańsk

Sala fitness nr 10/XII

Adres do korespondencji:

ul. Wyzwolenia 51c/52, 80–537 Gdańsk

tel.: 690 522 612

e-mail: info@mytomamy.com.pl

Oceń