Together Magazyn » Zdrowie » Clinica Medica – po pierwsze zdrowie

Clinica Medica – po pierwsze zdrowie


Chociaż prawa pacjenta przestały być w Polsce tematem tabu, nadal istnieje wiele do zrobienia w tej dziedzinie. Pacjent nie jest przecież petentem, który przychodzi załatwić do lekarza jedną z mniej lub bardziej pilnych spraw. Opieka zdrowotna to często kwestia ratowania zdrowia i życia. Dlatego powinna być sprawowana wedle najwyższych standardów.

 

Od początku swej działalności, a więc od 2 grudnia 1996 roku, ideą założycieli Clinica Medica było stworzenie placówki przyjaznej pacjentowi. Wiadomo przecież, że samo obciążenie chorobą jest dużym stresem. Dzisiaj staje się oczywiste, że należy dołożyć wszelkich starań, bo pacjent czuł się w szpitalu możliwie komfortowo. W latach 90. XX wieku nie było to jednak łatwe wyzwanie, gdyż ciągle pokutował stereotyp, wedle którego lekarz był wyrocznią dla chorego, ten zaś – nie miał prawa głosu w zakresie wdrażanej terapii. Dzisiaj, po niemal 20 latach działalności, Clinica Medica może poszczycić się tym, że poprzez swoje podejście do pacjentów, przyczyniła się do zmiany takiego niekorzystnego schematu.

W pierwszym roku swej działalności Clinica Medica wykonała 370 zabiegów operacyjnych, ale już rok później – niemal dwukrotnie więcej. Obecnie w placówkach Clinica Medica jest wykonywanych ponad 1800 operacji, 12 tys. badań diagnostycznych, a chorzy otrzymują około 25 tys. porad specjalistycznych. Już w 2003 roku szpital otrzymał prestiżowy certyfikat jakości ISO 9001:2008 – jako pierwsza tego typu placówka na Pomorzu. Trzeba podkreślić, że Clinica Medica należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, a także Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych z siedzibą w Brukseli. To najlepszy dowód na przestrzeganie wysokich standardów w zakresie leczenia i opieki nad pacjentami.

Warto również zauważyć, że wysokie standardy opieki szpitalnej dotyczą nie tylko samych chorych, ale również i ich rodzin, które mogą przebywać w klinice przez cały okres leczenia. To szczególnie istotne w przypadku rodziców i dzieci, gdyż obecność bliskich osób może być ważnym etapem w procesie powrotu do zdrowia. Clinica Medica to szpital przyjazny całym rodzinom. To samo można powiedzieć o przychodniach Sokółka i Suchy Dwór. We wszystkich placówkach Clinica Medica pacjenci mogą nie tylko liczyć na profesjonalną pomoc wysoce wykwalifikowanych specjalistów, ale również na troskliwą opiekę i wsparcie emocjonalne. Tego ostatniego często brakuje w tradycyjnych przychodniach, w których pacjenci czasami mają prawo czuć się przedmiotowo…

Zakres oferowanych świadczeń medycznych w Clinica Medica obejmuje, między innymi, medycynę pracy, rehabilitację, czy stomatologię (również zabiegi w pełnym znieczuleniu). Przychodnie realizują szeroki wachlarz konsultacji i prowadzą wszechstronną diagnostykę medyczną w zakresie badań laboratoryjnych i obrazowych, takich jak RTG, USG, czy diagnostyka endoskopowa. Przeprowadzane są również badania kardiologiczne (np. EKG, EKG wysiłkowe, Holter, echo serca).

Nowo otwarty prywatny oddział położniczy zapewnia pełną opiekę dla matki i dziecka zarówno przed porodem, w jego trakcie, jak i po porodzie. Na szczególną uwagę zasługuje poziom zabezpieczenia medycznego. Wyposażenie oddziału w wysokiej klasy sprzęt odpowiada najwyższym standardom bezpieczeństwa. Fachowość wyższego i średniego personelu medycznego to gwarancja najlepszej opieki.

Oddziały szpitalne Clinica Medica funkcjonują w ramach specjalizacji: chirurgia ogólna, chirurgia dziecięca, chirurgia plastyczna, ginekologia, laryngologia, okulistyka, ortopedia (również wszczepianie endoprotez biodrowych i kolanowych), urologia.Warto podkreślić, że część zabiegów wykonywana jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

To normalne, że na co dzień wolimy unikać tematu chorób, a perspektywa hospitalizacji może się nam wydawać przygnębiająca. Jednak zdrowie to największa wartość, jaką posiadamy. Dlatego w przypadkach wymagających pomocy lekarskiej warto wybierać sprawdzone rozwiązania, którym możemy zaufać. Mamy prawo nie tylko do specjalistycznej opieki, ale również zrozumienia, serdeczności i wyrozumiałości ze strony personelu medycznego. To wszystko można odnaleźć w ofercie Clinica Medica.Przychodnia i Szpital Mireckiego
ul. Mireckiego 11, 81–229 Gdynia
Rejestracja/Call center tel.: +48 58 661 50 55
Stomatologia tel.: +48 58 661 01 02

Oddział Położniczo – Neonatologiczny 24h tel.: +48 58 661 01 03
rejestracja@clinica-medica.pl
poloznictwo@clinica-medica.pl

Przychodnia Sokółka
ul. Leona Staniszewskiego 1, 81–603 Gdynia
Rejestracja tel.:  +48 58 714 11 60
e-mail: sokolka@clinica-medica.pl

Przychodnia i Szpital Suchy Dwór
Suchy Dwór, ul. Sowia 3, 81–198 Kosakowo
Rejestracja/Szpital tel.: +48 58 526 10 70
e-mail: suchydwor@clinica-medica.pl

 

Oceń