Together Magazyn » Edukacja » „Wpakuj się w przygody” – wyprawy w nieznane z Muzeum Emigracji

„Wpakuj się w przygody” – wyprawy w nieznane z Muzeum Emigracji

O tym, że podróżować po całym świecie można nie ruszając się nawet z domu, przekonali się uczestnicy wakacyjnych warsztatów organizowanych przez Muzeum Emigracji w Gdyni. „Wpakuj się w przygody” – to specjalny cykl zajęć dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, podczas których mali podróżnicy mogli zwiedzić odległe zakątki świata, poznać wyjątkowe historie największych polskich odkrywców i naukowców.

Oprócz pionierów polskiej nauki, na dzieci czekali bohaterowie filmów oraz bajek. Wspólnie z Gąską Balbinką czy Bolkiem i Lolkiem, uczestnicy warsztatów przemierzali kontynenty i oceany, poznając miejsca odkrywane przez Polaków oraz te, do których nasi rodacy najchętniej wyjeżdżają. W drugiej części zajęć dzieci mogły przełożyć zdobytą wiedzę na działania artystyczne. Wraz z doświadczonymi animatorami z Muzeum Emigracji dzieci realizowały zadania plastyczne dla których inspiracje stanowiły m.in. opowieści o budowie linii kolejowych w Ameryce, historie z wędrówek po amazońskiej puszczy czy wspomnienia z wypraw w czasach PRL-u.

Warsztaty w murach Muzeum Emigracji, które mieści się w sąsiedztwie gdyńskiego portu, miały szczególny wymiar. To właśnie tu rozpoczynały rejsy ogromne transatlantyki, na których w swoją podróż w nieznane wyruszali polscy emigranci.

 

Oceń