Together Magazyn » Aktualności » Program Rodzina 500 plus od lutego?

Program Rodzina 500 plus od lutego?

– Trwa etap konsultacji programu Rodzina 500 plus, ministrowie i wiceministrowie będą jeździli do poszczególnych województw, do regionów. Tam te konsultacje będą się dalej toczyły – powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie rząd przyjmie ostateczny projekt, po czym zostanie on skierowany do prac parlamentarnych. A to ma nastąpić w lutym.

– Jesteśmy w trakcie konsultacji – powiedziała premier Szydło, odnosząc się do projektu programu Rodzina 500 plus. – Oczywiście na tym etapie żadnych zmian jeszcze nie wprowadzamy. Beata Szydło zapowiedziała, że po zamknięciu tego etapu konsultacji rząd podejmie ustalenia.

– Będziemy wszystkie te wnioski analizować i wtedy już gotowy, ostateczny projekt ustawy będzie przyjęty przez rząd i potem skierowany do prac parlamentarnych. Chcemy, by do parlamentu projekt ustawy trafił w lutym – oświadczyła premier.

Program Rodzina 500 plus jest projektem ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Zgodnie z przedwyborczą zapowiedzią Beaty Szydło, to priorytet nowego rządu. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapewniła ostatnio, że program Rodzina 500 plus obejmie każde drugie i kolejne dziecko bez zastosowania jakiegokolwiek kryterium dochodowego. Z programu będą mogły skorzystać także rodziny mieszkające za granicą, o ile nie pobierają tam świadczeń społecznych.

Oceń