Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Pomorskie nieoczywiste. Kulig na Kaszubach
IMG

Pomorskie nieoczywiste. Kulig na Kaszubach

Gdy tylko spada śnieg, warto pomyśleć o aktywnościach związanych z tą aurą. Szczególnie, że gdy w mieście zaledwie prószy, a kawałek dalej jest go znacznie więcej. Chcemy zaprosić Państwa na kulig na Kaszubach. Rodzinnie czy z przyjaciółmi – warto skorzystać z tej ciekawej atrakcji. 

IMG
IMG

Duże sanie zaprzęgnięte w konie ciągnął małe saneczki leśnymi ścieżkami w pięknymi widokami. Podczas przerwy w lesie organizowane jest ognisko z kiełbaskami i grzańcem. Dzieci mają możliwość zabawy w śniegu, nakarmienia koni i następnie wycieczka rusza w dalszą drogę. Tak spędzimy nawet 3 godziny i na pewno wywoła to uśmiech u każdego uczestnika. Dodatkową atrakcją mogą być kuligi organizowane późniejszą porą z pochodniami. Wszystko zaczyna i kończy się w wyznaczonym miejscu spotkania, gdzie można zostawić samochód. Najwięcej ofert zimowych kuligów płynie z miejscowości Szymbark położonej niecałą godzinę drogi od Trójmiasta. W Internecie szybko znajdziemy kontakt do organizatorów zimowej atrakcji. Naprawdę warto zaplanować w swój wolny czas na taki rodzinny wypad.

IMG
IMG

Warto dodać, że kulig to staropolska zabawa karnawałowa polegająca na objeżdżaniu sąsiednich gospodarstw orszakiem złożonym z sań, w połączeniu z tańcami i biesiadami przy ogniu.

IMG
Oceń