Together Magazyn » Sport » Październikowy półmaraton Gdański 2015

Październikowy półmaraton Gdański 2015

Gdańsk po raz drugi świętował bieganie w okolicach jednego z najpiękniejszych stadionów sportowych na świecie. W półmaratonie AmberExpo udział może wziąć niemal każdy.

Organizatorami 21-kilometrowego biegu, który odbył się w niedzielę 25 października byli Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska. Jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców.

Półmaraton wystartował o godz. 10 z ulicy Żaglowej przed PGE Areną, a meta znajdowała się w hali AmberExpo, jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych. Ci, którzy wnieśli opłatę startową do 25 września, mogli liczyć na przydział do odpowiedniej strefy czasowej na starcie.


Trasa dla każdego

AmberExpo Półmaraton Gdańsk to bieg, w którym uczestniczyć mogli wszyscy trenujący bieganie, również amatorzy, a także zawodnicy na wózkach. Pod wieloma względami wyścig był łatwy ze względu na płaską i w stu procentach asfaltową trasę, a limit czasowy wynosił aż 3 godz. 30 min.

– Trasa została lekko zmodyfikowana w stosunku do zeszłorocznej, tak, by wiodła głównymi arteriami miasta – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

Centrum zawodów zorganizowane zostało w hali AmberExpo, gdzie biegacze mogli skorzystać z masażu, zjeść ciepły posiłek, czy odebrać pakiet startowy. W tym miejscu dodatkowo, dzięki telebimowi, kibice mogli obserwować cały przebieg wyścigu, zaś najmłodsi – pobawić się w strefie dziecka, która została wyposażona w zjeżdżalnie i basen z kulkami. Ponadto dla dzieci przewidzianybył bezpłatny popcorn i wata cukrowa.

– W centrum zawodów, czyli pod dachem AmberExpo, były do dyspozycji dwie całe hale, dzięki czemu można było przyjąć nawet cztery tysiące sportowców i ich kibiców – dodał Zakrzewski.

Jak było za pierwszym razem?

Pierwsza edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk odbyła się w zeszłym roku i była tak dobra, że mówiło się o niej jeszcze przez kilka miesięcy. Wzięło w niej udział blisko 2 tys. biegaczy.

– Pierwsza edycja została wielokrotnie wyróżniona na licznych galach podsumowujących rok 2014, co tylko motywuje nas do jeszcze cięższej pracy – nie ukrywa zadowolenia Marcin Florek z Labosport Polska.

 

Oceń