Together Magazyn » Aktualności » Noc Muzeów w Sztuce Wyboru

Noc Muzeów w Sztuce Wyboru

Sztuka Wyboru wzięła udział w Europejskiej Nocy Muzeów. 21 maja w godzinach 19:00-01:00 zorganizowała trzy wspaniałe wystawy. Tej nocy w Sztuce Wyboru zagościła grafika, ilustracja i print. Trzy wystawy, jeden wernisaż i jeden koncert.
Działo się ! 🙂

1/ Longstory – WZORY – wernisaż i koncert ( 21.05 ok. 20:00)
Longstory to kolaboracja dwóch artystek z Warszawy Magdy Paszewskiej i Agnieszki Pasierskiej. Longstory eksperymentuje z aplikacją wzorów na różne powiechnie, a wystawa to efekt poszukiwań dotyczących funkcjonowania wzorów na płaszczyźnie i w przestrzeni. Autorki pokażą m.in. tkaniny, tapety i grafiki. Otwarciu towarzyszyć będzie koncert zespołu Xenony, który zagra utwory inspirowane wzorami obecnymi na wystawie.
longstory.pl xenony.bandcamp.com

2/ Natalia Uryniuk – WONDERFUL wystawa
Natalia Uryniuk – artystka i ilustratorka. Doktorantka gdańskiej ASP. Asystentka w Pracowni Ilustracji. Zaprojektowała kolekcję ubrań dla marki modowej EVC DSGN. Jej prace były pokazywane m.in. w Pekinie, Kairze, Porto, Hong Kongu, czy Singapurze. Natalia otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka ilustracji do książek: Zabaw się w Gdańsku i Na Tropach Kaszub. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. ilustracje z najnowszej książki dla dzieci o podróżowaniu. Prace tryskają humorem i kolorem. Poznawanie świata to fantastyczna przygoda!
www.uryniuk.pl

3/ Zobacz Grafikę Roku! wystawa
Doroczna, pokonkursowa wystawa prac studentów gdańskiej ASP. Kilkadziesiąt prac – najlepszych z najlepszych, zgłoszonych do corocznego konkursu studentów gdańskiej ASP przez sześć pracowni grafiki prowadzonych w uczelni. Wystawa zaprezentuje prace wybrane przez jury konkursu pod auspicjami Dziekana Wydziału Grafiki prof. Janusza Akermanna. Zgodnie z zasadami corocznej rywalizacji, w zmaganiach o tytuł Grafiki Roku, tradycyjnie ubiega się kilkadziesiąt prac promowanych przez pracownie i zgłaszanych przez autorów osobiście do rywalizacji sztuki, warsztatu i talentu.

fot. Piotr Żagiell

Oceń