Together Magazyn » Dom » Nietypowe zastosowania myjki ultradźwiękowej w kuchni, łazience i ogródku
nietypowe zastosowanie myjki w kuchni

Nietypowe zastosowania myjki ultradźwiękowej w kuchni, łazience i ogródku

Myjka ultradźwiękowa to urządzenie, które doskonale sprawdza się do mycia warzyw i owoców, jednak lista jego zastosowań jest zdecydowanie dłuższa. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, w którym podpowiemy, jak można wykorzystać myjkę do wyczyszczenia prawie wszystkiego!

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Jak sama nazwa wskazuje, zasada działania myjek ultradźwiękowych opiera się o ultradźwięki. Do przeprowadzenia procesu mycia potrzebne jest samo urządzenie, a także płyn, w którym zostanie umieszczony element, który chcemy wyczyścić. Urządzenie tego typu wytwarza fale ultradźwiękowe, których energia powoduje powstanie tzw. pęcherzyków kawitacyjnych. W objętości cieczy dochodzi do cyklicznego rozszerzania i ścieśniania, dzięki czemu formowane są bąble próżniowe. Nie są one jednak trwałe, a ich rozpad generuje siłę podobną do ścierania mechanicznego. W efekcie cząsteczki zanieczyszczeń odrywają się od powierzchni mytego elementu. Całemu procesowi towarzyszy charakterystyczny dźwięk. Przykładową myjkę znajdziesz pod linkiem: https://www.srtech.pl/sklep/myjka-milerd-detoxer.

co to jest myjka ultradźwiękowa? - wyjaśniamy jak działa

Jak wykorzystać myjkę ultradźwiękową w kuchni?

Myjka ultradźwiękowa sprawdzi się przede wszystkim w kuchni. Metoda mycia ultradźwiękowego jest chętnie wykorzystywana do dokładnego mycia warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Pozwala ona na usunięcie z ich powierzchni niebezpiecznych drobnoustrojów, resztek pestycydów lub zanieczyszczeń, które osiadły na nich podczas pakowania lub transportu.

Za pomocą myjki możemy także doczyścić akcesoria kuchenne, które sprawiają problemy przez swoją skomplikowaną strukturę. Dobrym przykładem jest tarka o bardzo drobnych oczkach, których używa się, np. do pozyskiwania skórki cytrusowej.

Myjka ultradźwiękowa z łazience

Nie mniej kłopotów potrafią sprawiać akcesoria łazienkowe. W ich przypadku dochodzi również aspekt długotrwałego wystawienia na działanie wilgoci i twardej wody. Jeśli środki czystości nie są w stanie poradzić sobie z powstałymi zabrudzeniami, warto sięgnąć właśnie po myjkę ultradźwiękową.

Łazienka jest pomieszczeniem, które stwarza dogodne warunki rozwoju dla grzybów pleśniowych. Łatwiej niż w innych częściach domu osadzają się tu także bakterie, co jest związane z wykonywaniem zabiegów sanitarnych. Myjka ultradźwiękowa nie tylko umyje akcesoria łazienkowe, lecz także usunie z ich powierzchni drobnoustroje, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Myjka ultradźwiękowa w ogródku

Jeśli chodzi o wykorzystanie myjki ultradźwiękowej w ogródku, za jej pomocą możemy wyczyścić różnego rodzaju narzędzia ogrodowe. Taka myjka pozwoli nam na dokładne doczyszczenie brudnych nożyc, łopat czy grabi. Pamiętajmy jednak, że myjką ultradźwiękową nie możemy czyścić narzędzi elektrycznych czy z rączkami wykonanymi z drewna.

Mycie akcesoriów dla niemowląt

Jeśli w naszym domu pojawił się nowy członek rodziny, zakup myjki ultradźwiękowej tym bardziej będzie dobrym pomysłem. Młody organizm jest znacznie bardziej narażony na infekcje bakteryjne i wirusowe. Fakt ten w połączeniu z zamiłowaniem dzieci do wkładania zabawek do ust, stanowi naprawdę niebezpieczne połączenie. Za pomocą myjki będziemy w stanie dokładnie oczyścić często używane przez dzieci przedmioty, takie jak smoczki, gryzaki, czy buteleczki na mleko, a nawet zabawki. Urządzenia tego typu są powszechnie wykorzystywane w placówkach medycznych, co tylko potwierdza ich wysoką skuteczność i bezpieczeństwo.

5/5 – (2 głosów)